Tento rok nevyjde žiadny Assassin’s Creed!

 

Prince of Persia Assassin's Creed

Tak táto správa zaskočila celú redakciu. Na internete sa totiž objavila špekulácia, že Ubisoft si dáva ročnú pauzu a namiesto toho, aby dodržal svoju každoročnú tradíciu a vydal nový diel Assassin’s Creed, spoločnosť sa bude sústrediť hlavne na pripravovaný film a na spin-off Chronicles, ktorého prvá epizóda vyšla ešte minulý rok a na ďalšie dve ešte čakáme. Prečo si ale dáva Ubisoft pauzu od hlavnej série?

Podľa anonymného užívateľa na 4chane, ktorý o sebe tvrdí, že je pracovníkom Ubisoftu, chce vraj vydavateľ predstaviť reboot a vrátime sa do Egypta, kde sa odohrávala iná slávna séria, Prince of Persia. Práve princ, na ktorého si dnes spomenú už len starší hráči, bol tak-povediac otcom Assassin’s Creed, pretože prvý diel AC bol pôvodne plánovaný ako pokračovanie Prince of Persia, respektíve experimentálny diel, v ktorom chcel Ubisoft vyskúšať schopnosti enginu – niečo ako Mirror’s Edge. Reštart série sa teda vráti ešte za prvý diel a opäť sa ocitneme v staroveku, čo ani nevadí a príde nám to ako rozumný krok, pretože Syndicate sa odohráva v industriálnej ére a odtiaľ sa už tvorcovia nemajú veľmi kam posunúť, možno tak do čias Márie Terézie, ale tu by asi séria skončila.

Údajný zamestnanec Ubisoftu potom hovorí, že tento rok neuvidíme na konferencii Ubisoftu žiaden trailer na AC, možno len spomenie informácie o už známych prírastkoch. Výsledok tímu, ktorý vyvíjal Black Flag, uvidíme preto až na E3 2017 a mali by sme čakať úplne novú hru, ktorá bude mať pomerne blízko k Witcherovi. Znamená to, že sa hra zbaví Animusu a Absterga a namiesto toho sa bude odohrávať výhradne v minulosti, skoro ako Liberation a Syndicate, v ktorom sa Abstergo takmer vôbec neobjavuje? Možné to je. Rovnako tak máme čakať kone a lode, ktoré budú mať zrejme rovnaký systém ovládania ako v Black Flag.

via GamerHeadlines

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *