Omega Force: Výkon Xbox Scarlett/PS5 nám umožní vyvíjať masívne súboje

Dynasty Warriors 9

Nie je žiadnym tajomstvom, že Xbox Project Scarlett a PlayStation 5 ponúknu obrovský nárast výkonu. Zdroj serveru Gizmodo dokonca vraví, že najväčší v histórii konzol.

K problematike nových konzol sa však vyjadrujú aj vývojári. Omar Sawi, šéf štúdia Chameleon Games, ktoré aktuálne vyvíja 3D plošinovku Tamarin, vraví, že budúce konzoly budú vďaka SSD oveľa zábavnejšie, pretože sa vývojári nebudú musieť trápiť s loadingami.

Osobitný pohľad na výkon má zase štúdio Omega Force, ktoré je, povedzme si narovinu, tak nejak úchylné na masívne bitky. Prakticky všetky hry, ktoré štúdio robí, vychádzajú zo série Warriors, či už ide o Dynasty Warriors, Warriors Orochi alebo aj exkluzivitách pre Switch, Warriors of Hyrule a Fire Emblem Warriors. Pri všetkých hrách platí, že sa postavíte obrovskému počtu bojovníkov, a pod slovom obrovský máme na mysli naozaj desiatky až stovky AI bojovníkov na obrazovke, ktorých môžete posekať svojou katanou.

Dynasty Warriors 9

Ich hra Dynasty Warriors 9 pre Xbox One a PS4 bola mega-ambiciózna, no až tak, že tieto konzoly jednoducho nestíhajú renderovať hru. Výsledkom sú obrovské framedropy aj pri nižšom renderovacom rozlíšení (1440p) na Xbox One X. Producent a šéf Tomohiko Sho vraví, že vďaka vyššiemu výkonu konzol štúdio dokáže tvoriť ešte väčšie simulácie bojov.

Mnohí vnímajú The Warriors hry ako kopu bojujúcich postavičiek, ale v skutočnosti to sú vojnové simulácie. Naozaj dúfame, že s ďalšou generáciou konzol dokážeme mať na obrazovke naozaj obrovské simulácie vojen s rôznymi nepriateľmi na bojisku, a budeme im môcť dodať realistický nádych. Dúfame, že sa to naozaj odrazí na skutočne vzrušujúcich pocitoch, ktoré môžete získať pri hraní týchto hier. Dúfame, že toto bude skutočnosťou.

Tomohiko Sho, Omega Force.

via Twinfinite; Comicbook

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *