Microsoft už testuje streamovanie hier z Xbox One na telefóny, tu sú prvé zábery

Lumia 950 Quantum Break

Už je to nejaký čas, čo sa objavila správa, že by Microsoft chcel priniesť streamovanie hier z Xbox One na mobily. Vtedy to však bolo vo fázi „chceme“, no čerstvé zábery ukazujú, že Microsoft už na funkcii naozaj pracuje.

Vývoj je dokonca podľa všetkého v pokročilej fázi, lebo podľa pracovníka Microsoftu sa táto funkcia testuje priamo v Xbox aplikácii a nie v Xbox (beta) appke. Čo by vysvetľovalo dávnejšie zistenie, že sa podklady pre streamovanie hier na mobily ukrývajú aj vo vanilla verzii appky. Zatiaľ sa to však všetko testuje len v spojení s Windows 10 Phone. Konkrétne vývojár, ktorý takto ukázal Forzu Horizon 3, má Lumiu 950. Vlajkovú loď, u ktorej to Microsoft bohužiaľ prestrelil s cenou. Microsoftu však zrejme nič nebráni v tom, aby vydal funkciu aj na iOS a Android. A vlastne je celkom zrejmé, že by sa schýlil rovno k tejto možnosti, až bude mať hotovú verziu pre Windows 10 Phone.

Čo sa týka možnosti streamovania, myslím si, že ide o veľmi užitočnú funkciu, ak nechcete byť pred svojou gigantickou telkou a radšej sa uskromníte na niečo menšie, ako na obrazovku notebooku či tabletu. Vtedy je to užitočná funkcia, len je treba mať aj kvalitné pripojenie. V opačnom prípade celkom isto narazíte na lagy, zhoršený obraz alebo aj výpadok. Streamovanie funguje zatiaľ len v spojení s počítačmi s Windows 10. Aplikácia pre Mac sa ešte nepripravuje.

Xbox One Phone Streaming

Xbox One Phone Streaming

via Twitter

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *