Xbox One S má už 4 mesiace lepšie predaje než PS4, zmení sa to s príchodom PS4 Pro?

Xbox One S vs PS4 Pro

Microsoft mohol mať posledné štyri mesiace veľkú radosť. Počas nich sa totiž jeho konzoly predávali lepšie než konkurenčné. Poukázala na to firma NPD Group, ktorá označila, že aj v októbri/říjnu bol Xbox One najlepšie predávanou konzolou v Severnej Amerike.

Veľkú zásluhu na tom má samozrejme nový Xbox One S spolu so svojimi limitovanými edíciami, ku ktorým patrí 2TB Launch edícia a neskôr vydaná 2TB Gears of War 4 edícia s unikátnym designom. Samozrejme nemožno zabudnúť ani na špeciálne bundle s očakávanými hrami ako bola FIFA 17 či Battlefield 1. Radosť z toho má samozrejme aj Microsoft, ktorý vďačí vyšším predajom práve tejto novej konzole. Okrem štvormesačnej líderskej pozície v Severnej Amerike má vedúce postavenie Xbox aj vo Veľkej Británii v Spojenom Kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska a Austrálii, kde viedol v predajoch už 2 mesiace.

Existuje však aj ďalšie vysvetlenie, prečo Xbox One vedie. Je to pravdepodobne tým, že Sony uviedlo najprv len PlayStation 4 Slim a len teraz vstupuje do predaja PS4 Pro. Jej predaje vyzerajú nádejne a nie je vylúčené, že práve ona prekoná Xbox One S. Ale ktovie, možno o PS4 Pro nebude taký záujem a možno budú predaje rovnaké alebo nižšie oproti Xboxu. Ale to uvidíme až o mesiac, keď vyjdú nové štatistiky za tento mesiac.

Xbox One S

via WindowsCentral

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár