Microsoft údajne zvažuje kúpu hernej divízie Warner Bros.

Batman: Arkham Knight

Je to už nejaký čas, čo americký gigant AT&T oznámil, že má záujem predať hernú divíziu Warner Bros Interactive. Teda herného vydavateľa, pod ktorého spadajú napríklad hry a herné série ako sú LEGO, Lord of the Rings alebo Batman. A tiež údajne chystaná Harry Potter hra.

Podľa skoršej špekulácie mali o portfólio a štúdiá Warner Bros Interactive záujem vydavatelia ako EA, Activision alebo Take-Two. AT&T má pritom záujem predať hernú divíziu, a to vrátane herných štúdií a značiek, za približne 4 miliardy dolárov, v snahe zredukovať svoj obrovský, 154-miliardový dlh.

Ak by aj Microsoft nakoniec vyhral súťaž a stal by sa kupcom Warner Bros Interactive, otáznik visí nad pripravovanými hrami. Je totiž malá pravdepodobnosť, že by sa z vyššie spomínaných značiek stali rázom Xbox exkluzivity. Pravdepodobnejšie je skôr, že by hry boli dostupné v deň vydania v Game Passe, prípadne mali časovú exkluzivitu alebo Xbox Live integráciu na iných platformách.

via The Information

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Aim2kill píše:

    Snad to dopadne ? by byla pecka

  2. SidiGota píše:

    Bolo by to fajn. Sony má Spidermana, ktoreho sa na Xboxe asi nikdy nedockame a Batman by bol pekna „excluzivitka“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *