RECENZIA LEGO The Incredibles – Rodinka, ideme hrať Rodinku Úžasných

LEGO The Incredibles cover

Do nekonečného zoznamu LEGO hier pribudla nová kocka. Pripravovaný film pre slovenské kiná, Rodinka Úžasných 2, sa nachvíľu premení do zábavného štvorcového sveta. Má táto premena zmysel?

LEGO The Incredibles gif

LEGO hier som hral naozaj nespočetne. Takmer každú. Všetky majú viac-menej rovnaký koncept, teda až na Rock Band samozrejme. Vybúchať nepriateľov, pozbierať mince a postaviť stavebnicu aby si sa pohol ďalej. Ak sa chceme baviť o stereotype – rozhodne nejaký po čase príde. No, nie je to nehrateľné.

LEGO The Incredibles

Hra dodržuje šablóny LEGO hier.

Dôležitým prvkom LEGO hier je striedanie postáv, keďže každá má svoje vlastné schopnosti. Pri Incredibles to dáva konečne aj zmysel, keďže každý superhrdina naozaj má iné vlastnosti a superschopnosti. To aj oživuje hrateľnosť, keďže tvoju zostavu hra strieda a teda využívaš stále iné prvky. Pri Rodinke Úžasných mi to príde prirodzené a zábavné, na rozdiel od iných LEGO hier.

LEGO The Incredibles

Kooperatívne hranie je pri tejto hre dosť žiadúce.

Hra je samozrejme doplnkom ku druhej časti filmu, no nejedná sa o klasickú filmovú, narýchlo zbúchanú, 5 minútovku. Hra funguje samostatne aj bez filmovej predlohy, no mnohé gagy hráč pochopí samozrejme až po zhliadnutí 2-ke Úžasňákových. Sparodované situácie tejto Pixarovky mi pripomínajú animáky od iných štúdií. Pixar sa snaží zachovať aspoň ako-tak dospelejšie vtipy, mnohé iné animačné štúdia to robia práve naopak (áno DreamWorks, aj ty).

LEGO The Incredibles je, aj keď to spočiatku tak nevyzerá, open-world hra. Z misie môžeš kedykoľvek odísť a tým ju ukončiť. Môžeš si ,,požičiavať“ autá a jazdiť s nimi po meste. Riešiť náhodné zločiny a situácie, alebo si len tak zbierať collectibles kvôli achievementom a bonusom, ktoré sa ti v hre vďaka ním odomknú. Mesto je celkom zábavné a aj keď jazdný model má teda ďaleko od GTA. Za ,,volant“ sadneš aj za iné vozidlá, ako len cestné. Ale to už sa nechaj prekvapiť :).

LEGO The Incredibles

Nájdeš tu rôzne dopravné prostriedky, všetky môžu byť tvoje.

Rodinka Úžasných je rodinný animák a rovnako aj táto hra. Obtiažnosť hry je nastavená tak nízko, že si hru užiješ aj s mladšou sestrou a vynikajúco sa zabavíte obaja. Ak sa rodičom nechcelo tvoriť súrodencov, pripomínam že v niektorých dimenziách existuje aj superschopnosť ,,frajerka“. Či to sa takto na leto nenosí?

LEGO The Incredibles

2 je viac ako 1 (wau!) a to sa oplatí!

Baviť sa o príbehu pri tejto hre je docela zbytočné. Sleduje udalosti Rodinky Úžasných 2 a teda legálnosť a nelegálnosť superhrdinstva. Úhlavnou postavou je nový prírastok do rodinky, ktorý je tiež mutan.. teda superhrdina. Ak si nechcete vyspoilovať príbeh filmu, ktorý je mimochodom vynikajúci (csfd 90%, imdb 82%), odporúčam najprv zájsť na film a až potom sa pustiť do hry. Dobrý tip je aj pripomenúť si znovu jednotku a pozrieť na HBO GO krátky minifilm z Incredibles univerza Jack-Jack útočí. Jemne prepája filmovú jednotku s dvojkou.

LEGO The Incredibles

Nechci od nás na toto komentár. Skrátka quick time event 🙂

Zhrnutie

LEGO The Incredibles je presne to, čo by sme od LEGO The Incredibles očakávali. Zábavné parodovanie 2-hej časti Rodinky Úžasných zameranej na Jack-Jacka. Hru si zahraj až po návšteve kina a ak sa ti táto Pixarovka páči, hra ťa určite nesklame. Je to ale stále LEGO hra, ktorá silne dodržiava šablónu LEGO hier. Dobrá co-op hra do obývačky pre mladšie ročníky. Aj keď má hra, povedzme, až nekonečnú hrateľnosť (ak chceš odomknúť naozaj všetko) po prvom prejdení príbehu sa k rodinke už ako otcovia z ghetta nikdy nevrátiš.

LEGO The Incredibles

Celkový verdikt

6.3/10
  • Hrateľnosť
  • Trvanlivosť
  • Grafika

Herr Roman

Ku Xboxu ma donutílo vydanie GTA IV exklúzivne na konzoly. Od tej doby som si uvedomil pohodlnosť konzolového hrania a dodnes som naň nezanevrel. Ako Xboxer milujem čokoľvek, čo má na obálke R a hviezdičku. Okrem mainstream hier rád skúšam aj menšie tituly. Nech je to aj šialená japan-porno-puzzle hra. A som alkoholik. Či to sa sem už nepíše?

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *