RECENZIA Devil May Cry 5 Special Edition (Xbox Series X|S)

Devil May Cry 5 Special Edition

Do redakcie nám prišiel ďalší skvost a to nový Devil May Cry 5 Special Edition, ktorý prichádza s množstvom nového obsahu a herných režimov poháňaných novou generáciou konzol, taktiež s veľmi vyžadovanou hrateľnou postavou – Vergilom!

Čaká na vás klasická zmes rýchlej akcie a nadpozemských a originálnych postáv, ktorými sa séria peslávila. Prešli celé roky, odkedy na Zem vstúpili pekelné légie, ale začína sa nová démonická invázia a posledná nádej ľudstva leží v rukách troch lovcov démonov. Každý ponúka radikálne rozdielny štýl hrania. Lovci sú spojení osudom a túžbou po pomste, a musia sa postaviť aj vlastným vnútorným démonom, ak chcú prežiť. Kvalita, ktorú poznáte, sa vracia v najprehnanejšom, technicky náročnom a úplne šialenom zážitku tejto generácie.

Príbeh

Hra sa odohráva päť rokov po hre Devil May Cry 4 a sleduje trojicu bojovníkov s démonickými silami: vracajúceho sa Danteho, Nera a nového protagonistu menom V (ale nie ten z Cyberpunku!), ktoré sa pokúšajú zabrániť démonickému kráľovi Urizenovi zničiť ľudský svet. Počas svojej cesty v Red Grave City môže hráč tieto postavy používať v rôznych misiách. Každý z nich má svoj vlastný spôsob boja a posilňovania. Keď sa to stane, odhalí sa záhada za V spolu s jeho spojením s Urizenom.

Devil May Cry 5 Special Edition Xbox Series X

Čo sa týka samotného obsahu, celková herná doba je krásnych 15 hodín, čo nieje úplne najmenej. Skvelé je na tom to, že vďaka meniacim sa hlavným protagonistom počas toho ako postupujete v príbehu sa menia aj jednotlivé štýly boja. Hre nemá žiadne problémy čo sa týka optimalizácie tak tá je tiež zvládnuta na jednotku.

Recenzovať samotnú hru sme recenzovali už pre Xbox One, preto odporúčame prečítať si aj túto recenziu pôvodnej verzie, a teraz sa už ideme zamerať na to, aké novinky si prichystal Capcom do nového vydania hry pre Xbox Series X|S.

Čo je nové?

Hrateľný charakter Vergil: Ako sme už hore spomínali, tak môžete si zahrať za Vergila. Je jedným z dvoch hybridných synov démonického rytiera Spardu, vďaka čomu má nadprirodzené sily. Účinkoval už v troch videohrách ako jeden z úhlavných nepriateľov, ktorý sa postavil svojmu dvojčaťu – Dantemu.

Nové herné režimy: Devil May Cry 5 Special Edition prináša Turbo mód, ktorý je až o 20% rýchlejší a hra je vďaka tomu náročnejšia s rýchlejšími nepriateľmi, ale tiež je zábavnejšia vďaka rýchlejším a lepšie vyzerajúcim kombám. Druhým novým režimom je Legendary Dark Knight režim, zvyšuje počet nepriateľov na obrazovke na úroveň, že musíte byť fakt šikovní, aby ste to ustáli.

K tomu hra obsahuje ďalší obsah vydaný oddelene od pôvodnej verzie, vrátane obsahu z Devil May Cry 5 Deluxe edície, originálnych predobjednávkových exkluzívnych kostýmov EX Color a režimu Bloody Palace.

Vylepšená grafika

Devil May Cry 5 ponúka na Xbox Series X celkom štyri režimy, na Xbox Series S iba dva. V normálnom režime sa hra vykresľuje v natívnom 4K rozlíšení – 3840 x 2160 pixelov. Je to pôsobivé oproti systému PS4 Pro, ktorý používal techniky rekonštrukcie obrazu na dosiahnutie hodnoty 1800p. Hrateľnosť na novom železe dosahuje väčšinou 60 snímok za sekundu, alebo aj viac. V normálnom režime je dokonca hra na Xbox Series X neustále plynulejšia oproti PlayStation 5, a to o 8%.

Devil May Cry 5 Special Edition Xbox Series X

High Frame-Rate Režim si zachováva cieľové rozlíšenie 3840×2160, ale už ho dosahuje technikami rekonštrukcie obrazu: účinne inteligentným upscalingom z menšieho natívneho rozlíšenia. Pokiaľ ide o spravodlivosť, riešenie Capcomu je tu vynikajúce a zvýšenie frekvencie snímok je podstatné. V rámci celého radu testovaného obsahu v tomto režime dosiahly obe konzoly priemer 100 snímkov za sekundu. Xbox si tiež oproti PS5 zachováva výhodu v cutscénach a niekedy v gameplayi.

Ray Tracing Performance Režim, nedostupný na Xbox Series S, beží v 1080p rozlíšení s plným ray-tracingom plus voxelnou hmlou, ktorá mení osvetlenie. Všeobecne povedané, zníženie rozlíšenia umožňuje ray-tracingu bežať pri podobných frekvenciách ako v normálnom režime (do 60fps), aj keď s veľkým postihom na rozlíšení.

Devil May Cry 5 Special Edition Xbox Series X

Ray Tracing Quality Režim beží opäť v 3840 x 2160, ale využíva na to opäť rovnakú techniku rekonštrukcie obrazu, aká sa používa v režime vysokého rozlíšenia. Dopad RTX je však dosť veľký a veľká časť hry sa odohráva pod 60fps. Xbox Series X tak má síce prvenstvo, ale pomenšie. Opäť ide o režim dostupný len pre Xbox Series X, na Xbox Series S hra nepodporuje ray-tracing.

Hra takisto využíva vylepšené audio, s podporou pre Windows Sonic, Dolby Atmos a DTS:X.

Resumé

Devil May Cry 5 Special Edition opäť nesklamal a my sme s radosťou opäť nahliadli do tohto univerza plného démonov a smútku. Hra na Xbox Series X vyzerá a správa sa ako next-gen titul. Ray Tracing neskutočne dokresľuje atmosféru, nehovoriac o extrémne rýchlom načítaní loadingov. Za celú dobu sme na žiadne problémy nenarazili a hru sme si veľmi užili. Na Xbox Series X je naozaj radosť ju hrať a veríme, že ste si ju aj Vy dopriali na Ježiška.

Jednou zvlášťnosťou a nevýhodou je, že hra nepodporuje Smart Delivery, takže majitelia pôvodnej Xbox One verzie nemajú na výber a v prípade záujmu si hru musia zaobstarať nanovo, či chcú alebo nie.

Devil May Cry 5: Special Edition

Celkový verdikt

8.3/10
  • Hrateľnosť
  • Trvanlivosť
  • Grafika

Si xboxer a chceš dostávať echo o tom najpodstatnejšom z Xbox sveta? Sleduj nás na Facebooku a Instagrame.

Bigajz

People keep asking if I'm back and I haven't really had an answer. But now, yeah, I'm thinkin' I'm back!!

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *