Agent 47 si dáva pauzu, HITMAN 3 bude zatiaľ poslednou hrou v sérii

HITMAN 3

Už tento mesiac sa dočkáme vydania tretej a zároveň poslednej časti rebootovanej série HITMAN. Hru pôvodne vydávalo Square Enix, po prvej sezóne však došlo k prekvapivému oznámeniu.

Vydavateľ totiž po vydaní Game of the Year edície a kampane Patient Zero oznámil ukončenie spolupráce s IO Interactive. Naznačovalo to, že reštart značky nevyšiel podľa plánov a chvíľu to vyzeralo, že pokračovania sa už nedočkáme. Hitman 2 napokon vyšiel, teraz pod hlavičkou Warner Bros. Interactive, ktoré sa však takisto vzdalo vydavateľských práv, a čoskoro vychádzajúci Hitman 3 vyjde výhradne pod hlavičkou IO Interactive. Navyše už vieme, čo nás čaká po ňom: nová hra James Bond 007.

HITMAN 3

Šéf IO Interactive v novom rozhovore pre GameInformer oznámil, že Agent 47 dostáva po neuveriteľných 20-tich rokoch stopku: aspoň dočasnú. Šéf dánskeho štúdia Hakan Abrak vraví, že začiatok konca začal, keď prvá časť novej trilógie nenaplnila očakávania vydavateľa. Square Enix jednoducho stratilo vieru v značku.

Štúdio chcelo uplatniť „Stratégiu trójskeho koňa“, kedy by si hráči mohli kúpiť prvú časť hry za 14,99€ a ak by sa im zapáčila, mohli by upgradovať buďto na plnú hru, alebo postupne si dokupovať ďalšie epizódy. Stal sa ale pravý opak: ľudia podozrievali Square Enix a IO Interactive, že im ponúkajú Early Access titul, a HITMAN zaznamenal rekordne nízke predaje.

V máji/květnu 2017 Square Enix v rámci reštrukturalizácie oznámilo predaj IO Interactive. Namiesto čakania na nového majiteľa sa štúdio rozhodlo, že odkúpi všetky potrebné práva a osamostatní sa, čo mu umožnilo fungovať ďalej, teraz už ako nezávislej entite. K dokončeniu tejto transakcie došlo už nasledujúci mesiac.

Podľa kreatívneho riaditeľa Christiana Elverdama sa tento krok oplatnil. HITMAN 1 a HITMAN 2 obdržali viac ako 350 týždenných a mesačných updatov, a zahralo si ich viac ako 40 miliónov hráčov. HITMAN 3 bude prvým nezávislým titulom dánskeho štúdia, paradoxne bude na nejaký čas poslednou hrou v sérii.

Štúdio to nevníma len ako koniec terajšieho príbehu agenta 47, ale tiež koniec jednej éry v štúdiu. „Myslím, že budem plakať, keď bude koniec. Bola to jazda, a bola to radosť pracovať na tom tak dlho,“ tvrdí režisér Mattias Engström.

„Myslím, že pre mňa nebude nostalgické to, ako sme na tejto hre pracovali, pretože bude žiť ďalej a ľudia ju budú hrať. Je to viac o privilégiu pracovať na tretej hre so skupinou extrémne talentovaných, úžasných ľudí, ktorým záleží na tom, čo robia. Neviem, či to vôbec ešte niekedy zažijem,“ doplnil výkonný producent Forest Swartout Large.

via GameInformer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *