Hitman v ohrození, Square Enix ukončilo dohodu s IO Interactive

Hitman

V redakcii sme s novým HITMAN-om spokojní a rovnako tak sú aj viacerí naši čitatelia. Lenže máme tu máj/květen a druhá sezóna nie a nie začať. Teraz už zrejme vieme, prečo.

Square Enix v novej poznámke pre investorov oznamuje, že sa zbavuje štúdia IO Interactive, ktoré stojí za sériou Hitman. Tí pracujú aj na najnovšom, epizodickom dieli a v poslednej dobe ho obohatili o niekoľko Elusive Target kontraktov. Zbaviť sa vývojárskeho štúdia však prináša svoje problémy. Square totiž nepovedalo, kto si nechá práva na značku HITMAN a tak je ďalší osud hry. Je ale jasné, že by na ňom radi pracovali vývojári z IO Interactive.

Square Enix zdôvodňuje záujem o predaj štúdia tým, že „chce maximalizovať spokojnosť hráčov i trhu a chce sa orientovať na kľúčové série a štúdiá“. Možno to súvisí so značkami ako Final Fantasy alebo Shadow of the Tomb Raider, ktorý taktiež vydáva japonské vydavateľstvo. Ponuky od investorov prijímajú už od 31. marca/března tohto roku.

HITMAN Hokkaido Agent 47

 

 

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *