A Walk in the Dark ponúkne 100 levelov a netradičnú hlavnú postavu

A Walk in the Dark

Páčil sa vám Limbo? Alebo Inside? Ak áno, potom sa vám možno bude páčiť platformovka A Walk in the Dark, ktorá vychádza na Xbox One a Windows 10 už budúci týždeň.

Bude to plošinovka z tradičného 2D pohľadu, grafikou má však blízko k Limbu. Postava a všetko v popredí je tmavé, temné. Dopĺňa to rozmazané pozadie, ktoré je tentoraz farebné. Hry sa líšia aj v tom, čím je hlavná postava. Kým v Limbe sa hralo za siluetu chlapca, hlavnou postavou A Walk in the Dark bude obratná mačka menom Bast. Tá musí zachrániť svoju kamarátku Arielle zo zajatia starodávnej príšery, ktorá ju uniesla.

Čiže príbehovo je to také mariovské klišé, obohatené o vrcholne obratnú postavu, ktorá vie behať, kĺzať sa, skákať a možno aj loziť ako mačka. Dokonca samotní tvorcovia vravia, že si dali na ovládaní mimoriadne záležať. Záchranu kamošky sťažia aj hrozby, ktoré na vás číhajú. Ale tak mačky majú 9 životovo, čiže hádam táto nebude iná. Hra ponúka dokopy 100 levelov a podporuje Xbox Play Anywhere. Vychádza 19. mája/května.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *