HITMAN 3 zabere menej miesta ako predošlé hry, a to aj keď obsahuje ich levely

HITMAN 3

Agent 47 už tento mesiac zavŕši svoj príbeh hrou HITMAN 3. Zároveň ide o zavŕšenie trilógie, ktorá bola v niečom výnimočná. Hráčom totiž umožnila stiahnuť si obsah prvej hry do tej druhej, navyše v remastrovanej podobe.

Remastrované levely z prvých dvoch dielov nebudú výnimkou ani v prípade HITMAN 3. Podmienkou je, aby ste vlastnili predošlé hry. Lenže už HITMAN 2 zaberal, spolu s remastrovanými levelmi pôvodnej hry, neuveriteľných 150GB. Našťastie scenár donekonečna rastúcich hier nehrozí.

Vývojár z IO Interactive totiž na fóre ResetEra potvrdil, že celá trilógia v podobe hry HITMAN 3 nebude zaberať na disku viac ako 100GB vďaka novým metódam kompresie. „Najväčšou výhrou je nová metóda dátového manažmentu a štruktúry súborov, čo nám umožnilo zmazať duplicitné dáta. Používame tiež novšie a lepšie metódy kompresie textúr,“ uvádza vývojár.

Dopĺňa tiež, že Glacier Engine, na ktorom hry bežia, bol upgradovaný, podporuje Screen-Space Reflection (a Ray-Tracing). Táto technológia je spätne kompatibilná s assetmi predošlých hier, takže aj tie budú mať výrazne vylepšený vizuál. Zrejme však len na nových konzolách Xbox Series X|S, hoci hra vychádza aj na Xbox One.

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár