EA predstavuje Madden NFL 21 a naznačuje Xbox Series S

Madden NFL 21

Electronic Arts ešte pred svojou EA Play konferenciou odhalila dvojicu pripravovaných hier, ktoré uvidíme na Xbox One aj Xbox Series X.

Madden NFL 21

A poďme sa pozrieť na americký futbal v podaní Madden NFL 21. Najnovší ročník sľubuje hneď niekoľko noviniek v animáciách a gameplayi, kde môžeme očakávať vylepšený pohyb nositeľa, runningbacka a receivera, ako aj rozšírené mechaniky obrannej línie. Pass Rush tak má byť responzívnejší a zábavnejší. K tomu máme očakávať realistický open-field tackling.

Pribudnúť majú aj nové, hráčom ovládané oslavné animácie po každej hre, aby sa hráči viac vcítili do víťazstva na obrazovke. Okrem toho majú pribudnúť rozsiahle zmeny v oblasti kamery a systému vnímania prostredia na ihrisku.

Do hry pribudne aj nový režim dokumentárnej kampane Face of the Franchise: Rise to Fame. Hráči si vytvoria svoju postavu, začínajú na pozícii stredoškolského quarterbacka, pokračujú na univerzite v roli runningbacka alebo wide receivera, len aby to zavŕšili kariérou v NFL Combine, NFL Draft a napokon sa zapísali do histórie Ligy. EA sľubuje tiež 50 nových Superstar X-Factor schopností, Live Playbooks 2.0 a úplne nový Ultimate Edition obsah.

Hviezdou obálky bude tentoraz Lamar Jackson, MVP NFL a quarterback Baltimore Ravens, ktorý prehlásil, že je na túto spoluprácu hrdý a sám hral každý diel, ktorý sa mu dostal do rúk. Čo sa vydania týka, Madden NFL 21 vychádza na Xbox One, PS4 a PC 28. augusta/srpna. Ešte tento rok bude hra vydaná aj na Xbox Series X a PlayStation 5. Vydavateľ však nevyužije systém Smart Delivery, ale vlastný systém Dual Entitlement, ktorý dáva hráčom možnosť bezplatného upgradu z Xbox One a PS4 verzií až do vydania Madden NFL 22.

EA dodáva, že diskové verzie nebude možné upgradovať na konzoly bez mechaniky. Oznámená však bola len PlayStation 5 Digital Edition, o vydaní digitálneho Xbox Series S sa zatiaľ len špekuluje.

Hra bude dostupná vo viacerých verziách. Štandardná edícia ponúkne ako predobjednávkový bonus jedného z 32 hráčov balíčkov NFL Team Elite, 5 balíčkov Ultimate Team Gold Team Fantasy a jeden „Your Choice“ Uniform Pack. Deluxe edícia ponúkne všetko čo štandardná, len miesto 5-tich balíčkov Ultimate Team hráči dostanú 12 a trojdenný skorý prístup (25.8.2020). Zavŕši to MVP Edition, ktorá obsahuje 3-denný skorý prístup, 17 zlatých UT baíčkov, 1 veľký Quicksell Training Pack, Lamar Jackson Elite Item s power-upom a Madden Championship Series Ultimate Champion Pack.

Star Wars: Squadrons

Presne podľa úniku EA napokon odhalila novú, menšiu hru zo sveta Star Wars. Reč je o leteckých súbojoch medzi Impériom a Novou republikou. Hru bude zameraná najmä na multiplayer, pričom ponúka lietanie výhradne z pohľadu prvej osoby v tímoch 2-5 hráčov. V hre bude dostupná aj singleplayerová kampaň, odohrávajúca sa tesne pred koncom galaktickej občianskej vojny. Titul sa odohráva krátko po udalostiach filmu Star Wars Epizóda 6: Návrat Jedi.

Star Wars: Squadrons ponúkne cross-platform multiplayer medzi Xbox One, PS4 a PC. Na vybraných platformách podporuje VR, kým na Xbox One X má sľúbenú podporu 4K a HDR. Zahráme si ako z pohľadu impéria, tak z pohľadu Republiky. V hlavnej roli sú X-Wingy a TIE Fightery, ale aj lode ako A-Wing či TIE Bomber.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *