Microsoft predstavil júnový update systému Xbox One

Microsoft dnes predstavil novú aktualizáciu systému pre Xbox One. Táto verzia so sebou prináša mierne úpravy prostredia, ktoré si kladú za ciel spraviť v rozhraní OS ďalší poriadok.

Microsoft si uvedomuje, že čoraz častejšie obmeny hier v ponuke Xbox Game Pass a dostupnosť rôznych predplatných služieb na Xbox One môžu spôsobiť neporiadok v hernej knižici. Spoločnosť preto priniesla ďalší update do sekcie My games & apps, vďaka ktorému sa pri každej hre, ktorú ste stiahli z nejakej služby, objaví ikonka s jej názvom. Teda napríklad Game Pass, Live Gold a EA Access. Ikonky sa tiež budú zobrazovať na domovskej obrazovke.

Novinkou je aj to, že hráčom sa bude priamo na hlavnej obrazovke zobrazovať, či máte aktívne členstvo Xbox Live Gold, Xbox Game Pass, Xbox Game Pass Ultimate alebo žiadne. V podstate to je podobné ako v časoch Xboxu 360 a GFWL, kde ste mali zafarbený verejný profil dozlata, ak ste mali aktívne Zlaté členstvo.

Novinkou je aj to, že novým predplatiteľom Xbox Game Passu sa automaticky zobrazí ponuka Game Passu na domovskej obrazovke. Toto funguje len novým členom a samozrejme platí, že užívatelia si môžu následne prispôsobiť rozhranie podľa svojho uváženia.

Poslednou veľkou novinkou updatu je aktualizácia služby Xbox Clubs. Vyzeralo to, že Microsoft na službu zabudol alebo zanevrel. Spoločnosť pred rokmi vyhlásila, že službu používajú milióny užívateľov. Napriek tomu však Clubs chýbajú ako v novej Xbox aplikácii pre Windows 10, tak v updatovanom Game Bare aj v novej aplikácii pre mobil.

Spoločnosť v novom príspevku vyhlásila, že ju teší, ako veľmi aktívne sú kluby na Xbox One od vydania. Medzičasom však okrem fanúšikovských klubov vzniklo aj mnoho oficiálnych, cez ktoré komunikujú s vývojármi samotní hráči. Microsoft v novom update preto pridal odznačik „overenia“ k názvom oficiálnych klubov.

Mimochodom, Microsoft opäť umožňuje nahrávať vlastné profilové fotky na Xbox. Spoločnosť to umožňovala už dlhšiu dobu, ale s nástupom pandémie a zákazmi vychádzania rapídne stúpol počet hráčov a s tým aj počet žiadostí o zmenu profiloviek. Keďže vlastné profilovky prechádzajú schvaľovacím procesom, Microsoft sa rozhodol túto možnosť dočasne zablokovať, aby znížil záťaž tímu, ktorý má túto funkciu na starosti.

A ešte jedna vec. Podľa dostupných informácií bude rozhranie operačného systému Xbox Series X totožné so systémom pre Xbox One.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *