Windows 10 Cloud sa bude dať upgradovať na plnú verziu systému

Windows 10 Neon Logo

Keď sa prvýkrát objavili zmienky o systéme Windows 10 Cloud, tak sa zdalo, že to bude odľahčený systém pre tablety a netbooky. No ako plynie čas, tak sa objavuje viac informácií a Windows 10 Cloud bude nakoniec niečo úplne iné.

Podľa všetkého to bude bezplatná verzia Windows 10, ktorá bude dostupná zadarmo pre každého. Má to ale svoje pravidlá. Tento systém podporuje iba aplikácie a hry z Windows Store. Bežné Win32 programy sa nebudú dať ani nainštalovať ani spustiť. Má tak rovnaké obmedzenia ako Windows RT, no narozdiel od neho si Windows 10 Cloud môže stiahnuť každý. Vlastne by sme ho mohli prirovnať k akejsi demoverzii systému, ktorá môže mnohým užívateľom stačiť na ich základné úkony ako je surfovanie na nete, čítanie e-mailov alebo občasné písanie dokumentov vo Worde. Ten je tiež dostupný vo Windows Store, no má obmedzenú funkcionalitu.

Ako som už spomenul, tak Windows 10 Cloud je v podstate akési demo a preto si ho môžete upgradovať na plnú verziu. Upgrade vám sprístupní všetky funkcie, ktoré ponúka bežná verzia a ako bonus sa odomkne podpora pre Win32 softvér, takže si môžete potom sťahovať hry zo Steamu, inštalovať iTunes a tak ďalej. No a prípadne si zahrať aj náš mod GTA3: First Builds, ktorý vyjde zrejme ešte tento rok.

Windows 10 Cloud

via Petri.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *