Microsoft chce vylepšiť zdieľanie screenshotov na Facebook a Twitter

Game DVR
Game DVR patrí ku kľúčovým vlastnostiam tejto generácie. Musíme však povedať, že Xbox v nej zaostáva. Na rozdiel od PlayStationu 4 vie nahrávať len 5-minútové klipy a záznamy sa zdieľajú primárne len na Xbox Live.

Na PS4 je však funkcia trochu prerobená a pokiaľ si odmyslíme, že umožňuje nahrávať až 15-minútové klipy, umožňuje tiež automaticky zdieľať screenshoty a klipy na Facebook a Twitter. Na Xbox One sa veci majú trochu inak – pokiaľ chcú dostať hráči svoje klipy inam, musia na to použiť stránky ako XboxDVR.com alebo tak učiniť v sekcii My Captures. Stade sa dajú nahrávať na OneDrive alebo Twitter. Nie však na Facebook. A ako bonus, zatiaľ čo PS4 a Nintendo Switch majú tlačidlá na spravenie snímku/videa, na Xboxe je treba otvoriť Guide a stlačiť (X) alebo (Y).

V tomto ohľade Xbox naozaj zaostáva za konkurenciou a Microsoft si je toho vedomý. Spoločnosť si je vedomá kritiky zo strany hráčov a tím Xbox momentálne zvažuje rôzne spôsoby, ako vylepšiť DVR funkcionalitu na Xboxe. Nie je to ale také jednoduché. Ovládač od Xboxu totiž nemá dedikované screenshotové tlačidlo, čiže s tým sa zrejme nikam nepohneme. Na druhú stranu je tu stále možnosť vylepšiť zdieľanie obsahu na sociálne siete. To už ale vyžaduje spoluprácu s danými sociálnymi sieťami, čo nie je otázkou piatich minút.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. leco77 píše:

    Ta délka klipů je omezena jen HDD ne? Teď tuším byl update, že můžou být až hodinové, ale musí se napojit a naformátovat externí úložiště

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *