Cortana príde na Xbox One až budúci rok

Cortana

Už budúci mesiac sa hráči dočkajú kompletne prepracovaného systému Xbox One Dashboard, ktorý bude postavený na Windows 10 a ponúkne také prostredie, ktoré má so súčasným spoločné snáď len funkcie a štvorcové/obdĺžnikové ikony. Ale inak to bude úplne iný systém, než s ktorým ste sa mohli stretávať počas uplynulých dvoch rokov alebo roku (ak ste si konzolu kúpili v čase, kedy sa začala predávať u nás). Kľúčovú rolu v systéme bude hrať Cortana, s ktorou bude multitasking na Xbox One jednoduchší a hlasom ju budete môcť požiadať, aby poslala vašim priateľom novú správu, pozvala ich do Party alebo do hry alebo zistila nejakú informáciu na internete. Napríklad počasie, aby ste vedeli, či budete cez víkend vonku alebo čučať doma pred telkou a hrať Halo alebo betu nového NFS.

Ale zatiaľ čo New Xbox One Experience vyjde o mesiac, Cortanu uvidíme až budúci rok. Povedal to Major Nelson a dodal, že členovia preview programu dostanú betu Cortany ešte tento rok. Ostatní hráči ju ale dostanú až budúci rok, ale zatiaľ nepovedal, kedy. Takže to môže byť pokojne aj na E3-ke. Microsoft však nechce, aby ľudia dostali nedokončený polotovar, ktorý vám bude rozumieť každé tretie slovo. Namiesto toho chce, aby dostali Cortanu so všetkým, čo k tomu patrí. Čo je samozrejme výhoda. Základnou podmienkou pre sprístupnenie hlasovej asistentky je mať senzor Kinect, ktorý si môžete buď ako súčasť bundlu alebo samostatne za nejakých 140-150€ v GameExpres, Brlohu alebo ProGamingShope.

(Zdroj: WinMagazine.cz)

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *