Microsoft obohacuje Xbox One o nové funkcie a upravuje Community Feed

Xbox One Logo
Microsoft už skôr avizoval zmeny spojené so systémom achievementov a prvé z nich budú k dispozícii pre testerov v alpha kruhu už teraz.

Prvá tohtoročná aktualizácia prináša dve hlavné zmeny v Xbox Guide menu. V ňom teraz pribudli Mini Game Hubs, čo je sekcia, v ktorej hráči môžu okamžite pristupovať k informáciám o naposledy hraných hrách. Zahŕňajú napríklad informácie o tom, kto z priateľov práve danú hru hrá, Looking for Group príspevky alebo zobrazuje achievementy, ktoré sú na dosah. Medzi achievementami pre zmenu pribudli Next Achievements. Pôjde o filtrovateľný zoznam achievementov, ktoré sú na dosah a dajú sa filtrovať podľa: Najrýchlejšie odomknuteľnýchNajvzácnejšíchNajvzácnejších rozšírených Najvyššie Gamerscore.

Xbox Early 2018 Closest Achievements

Inou novinkou je online stav Do Not Disturb. Teraz už ako online status, ktorý deaktivuje upozornenia a upozorní ostatných hráčov, že hráč v DND nechce byť rušený. Informácia by mala byť dostupná priamo v záložke Friends v Xbox Guide menu. Ďalej si zmenou prešiel Community Feed, ktorý je prehľadnejší. Najnovšie komentáre sa zobrazujú na samom začiatku a tiež sa tu zobrazuje, kto lajkoval vaše komentáre. Poslednou novinkou sú nové možnosti vypnutia konzoly pri nečinnosti. Okrem štandardných 1 alebo 6 hodín pribudla aj možnosť vypnúť konzolu po 2, 3, 4 alebo 5 hodinách.

Aktualizácia má tiež priniesť bližšie neurčené experimentálne funkcie, zatiaľ dostupné len pre testerov v alpha kruhu. Kľúčové novinky z tohto updatu by mali byť onedlho dostupné aj pre širokú verejnosť.

Xbox Early 2018 Update Comments

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *