Xbox One začne podporovať inteligentných asistentov od Google a Amazonu

Odkedy Microsoft zrušil podporu pre Kinect a prestal predávať adaptér, doma mi to – bohužiaľ – utíchlo. Na môj Xbox One X si totiž nemôžem pripojiť svoj Kinect a tak nemôžem používať ani hlasové ovládanie. To by sa ale malo v blízkej dobe zmeniť.

Nie, Microsoft nechystá oživiť herný Kinect alebo znovu predávať adaptér. Spoločnosť však plánuje kompatibilitu s Amazon Alexa a Google Assistant reproduktormi. Po novom by sme tak mohli využívať hlasové ovládanie konzoly aj v prípade, že máme doma napr. reproduktor Amazon Echo alebo nejaké reproduktory z kategórie Google Home. Kompatibilná tiež bude Cortana. Či bude neskôr Xbox kompatibilný aj so Siri a HomePodom od Applu, nie je jasné. Vzhľadom k potrebnej certifikácii pre HomeKit je ale pravdepodobné, že to nehrozí.

V chystanej aktualizácii pre Xbox One sa totiž nachádza v kategórii Kinect & Devices aj nová sekcia Digital Assistants, kde sa dá zapnúť podpora týchto zariadení. Následne sa pripojené smart zariadenie aktualizuje o balík „Xbox“ skillov. Rozsah možností asistentov pri Xboxe je neznámy, ale podporovať by mali minimálne to, čo sa dalo na Xboxe doteraz.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *