Pozrite sa, ako vyzeral prototyp GTA V z roku 2009!

GTA V

GTA V baví milióny hráčov už neuveriteľné tri roky a za ten čas sa hra poriadne rozrástla, najmä vďaka bezplatným expanziám, s ktorými do Los Santos prichádzajú nové autá a nové možnosti, ako ovládnuť mesto. Samozrejme vyvinúť takúto veľkú hru nebolo len tak, jej vývoj mohol začať už tesne po vydaní GTA IV, v roku 2008 s tým, že prvá verzia, ktorá sa dala zapnúť, vznikla o rok neskôr. Teda build logy, ktoré sa našli v PS3 verzii hry, ukazujú na dátum 20.04.2009, kedy bola spustená „Initial Version“.

Dovtedy teda to boli len prvé prototypy a rané lastovičky, z ktorých sa postupom času vyvíjal megahit. Z počiatku však GTA V ani zďaleka nevyzeralo tak ako jeho konečná podoba. Pri pohľade na screenshoty by ste skôr povedali, že to je nejaký mix GTA IV a San Andreas. Ono je to vlastne aj pravda, keďže najprv mala hra bežať na prvej verzii enginu RAGE z GTA IV a až neskôr Rockstar vyvinul pokročilú verziu toho enginu. Zrejme vtedy sa začalo pracovať na pokročilej verzii mapy, ktorá tak vyzerá oveľa krajšie, než Liberty City v GTA IV. Okrem toho sa jeden screenshot z GTA objavil aj v Max Payne 3, ale v tom čase sa viacerí prikláňali skôr k názoru, že ide o screenshot zo San Andreas.

Ako to teda vyzeralo, môžete vidieť nižšie. Môžete tam vidieť aj napríklad nedorobené kusy hôr alebo nejaké nedokonalosti. Dokonca to vyzerá, že v hre sa mala nachádzať aj replika slávnej výstavnej haly, kde sa každoročne koná E3.

GTA V alphaGTA V alphaGTA V alpha

GTA V alphaGTA V alphaGTA V alpha

GTA V alphaGTA V alphaGTA V alpha

GTA V alphaGTA V alpha

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *