Muž dostal prototyp Xbox One celé dva mesiace pred predstavením

Xbox One Refurbished

Nasledujúca historka znie naozaj prekvapujúco. Hovorí príbeh o istom mužovi z Miami a jeho neobyčajnom nákupnom zážitku. Jia Li si totiž od Microsoftu kúpil prototyp Xbox One celé dva mesiace pred predstavením.

Stalo sa to úplne omylom a čiastočne za to mohla snaha Microsoftu utajiť existenciu akýchkoľvek prototypov konzoly. V snahe zabrániť únikom totiž ľudia z Microsoftu dostali nápad ukryť prototypy konzol tam, kde by to ľudia najmenej hľadali. Veď nie nadarmo sa hovorí pod lampou je najväčšia tma. Spoločnosť sa rozhodla ukryť prototypy konzol do skladu, v ktorom sa okrem konzol nachádzali počítače, tablety a vlastne všetko, čo si môžete objednať z Microsoft Store.

A tak už asi viete, čo sa stalo. Pán Li z Miami si zo stránky Microsoftu objednal nový notebook a skladník dostal príkaz, že má ísť po krabicu. Tak teda vzal krabicu a nechal ju poslať, bez toho, aby vôbec tušil, čo práve poslal. O pár dní neskôr Li, natešený, že mu domov konečne prišiel notebook, si všimol hneď jednu zvláštnosť. Krabica bola kompletne prelepená páskami, takže otvoriť ju bolo ťažké. Práve to ho donútilo čo najrýchlejšie otvoriť krabicu, aby uvidel, čo sa v nej ukrýva.

Xbox One Kryptos Prototype

Nastalo rozčarovanie, pretože mal pred sebou zrazu jednu veľkú elektronickú bedňu s hranatým dizajnom a potlačou. Tá mala dvojaké využitie, jednak na kamuflovanie designu konzoly a jednak na odhalenie možného leaku. Každý jeden vyrobený prototyp mal inú potlač a na základe toho vedel Microsoft vystopovať, kto zverejnil fotky novej konzoly. V tom čase ale netušil, čo to mohlo byť, keďže svet vtedy poznal len Xbox 360 a sem-tam sa hovorilo, že príde Xbox 720, Xbox Loop alebo niečo také. A sem-tam sa hovorilo o projekte Durango alebo o projekte Kryptos. Práve to bolo slovo, ktoré sa objavilo na televízore, keď Li rozbalil prístroj, zapojil ho a zapol.

Bližšie stretnutie tretieho druhu sa však nekonalo, pretože v balení chýbal aj Kinect aj ovládač. Takže sa s konzolou vlastne nedalo nič moc robiť. Li však vedel, že má doma niečo, čo sa do jeho rúk dostať nemalo. Nemal ako kontaktovať osoby v Microsofte a tak sa rozhodol len kontaktovať viaceré tech blogy vrátane Engadgetu. E-maily niesli pomenovanie I have the xbox 720 krytos console beta version. V týchto e-mailoch sa nachádzalo zopár fotiek, ktoré potvrdzovali, že nejde len tak o nejaké zariadenie. Engadget navyše niekoľkokrát skontroloval QR kód nachádzajúci sa na fotke. Ten ich vždy navigoval na stránku určenú len pre pracovníkov Microsoftu.

Po pár dňoch sa správa dostala aj do Microsoftu, ktorý sa následne skontaktoval s mladíkom z Miami a dohodli sa na vrátení prototypu na pôvodné miesto. Za odmenu dostal Xbox 360, Kinect a aj svoj notebook.

Xbox One Kryptos Prototype

via BusinessInsider

 

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *