Sony si z programu Xbox Play Anywhere ťažkú hlavu nerobí

Xbox Play Anywhere

Program Xbox Play Anywhere, ktorý bol predstavený na E3, si získal zmiešané reakcie publika a zatiaľ čo niektorí ho vidia ako skvelý spôsob, ako získať dve hry za cenu jednej, iní to vidia ako snahu zrušiť Xbox, ako ho poznáme dnes. Kam to smeruje a ako to nakoniec dopadne, to uvidíme v nasledujúcich rokoch, realita je však taká, že program prináša výhody hlavne pre ľudí, ktorí majú aj Xbox aj PC. A čo na to Sony?

Sony, ktoré svoj herný biznis sústredí výhradne na hernú konzolu PlayStation, si z tohto programu ťažkú hlavu nerobí. Alebo aspoň nie prezident Sony Interactive Entertainment, Andrew House. Ten pre server Dualshockers vyhlásil, že „službu Xbox Play Anywhere nevnímajú ako niečo, kvôli čomu by bolo treba meniť súčasné plány“. V Sony naďalej prevláda názor, že PlayStation by mal ostať uzavretým ekosystémom, ktorý stavia výhradne na konzolách. Súdiac podľa aktuálneho trendu, bude staviať len na jednom druhu konzoly, keďže PS Vita dopadla ako dopadla a Sony Xperia Play sa ukázala byť pomerne kazovým produktom. Len mojej bývalke (servus) sa Xperia Play trikrát pokazila.

Sony Xperia Play

via GameSite

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *