Minecraft pre Windows Phone už nebude dostávať updaty

Minecraft Pocket Edition Windows Phone

Minecraft je dnes dostupný naozaj všade, no nie všade bude rovnako podporovaný. Microsoft totiž plánuje v dohľadnej dobe ukončiť podporu Minecraft Pocket Edition pre Windows Phone.

Dôvodom pre ukončenie softvérovej podpory je veľmi malá hráčska základňa oproti iným platformám. Microsoftu sa teda neoplatí ďalej financovať vývoj tejto verzie a preto už hra nedostane žiadne nové updaty. Ukončenie vývoja sa však týka iba Minecraftu pre Windows Phone 8.1 a Windows 10 Mobile a táto verzia nie je nijak prepojená s klasickou Windows 10 verziou. Práve tá by sa však mohla stať nástupcom mobilnej verzie, keďže Microsoft sa chce v budúcich rokoch zamerať na platformu Windows 10 on ARM.

Microsoft túto novinku prezentoval pomerne nedávno a zrejme tak naznačil smerovanie mobilných telefónov so systémom Windows. V skratke, Microsoftu sa podarilo na mobilnom hardvéri rozbehnúť plnohodnotný Windows 10 a to vrátane aplikácií a hier pre PC. Pri demonštrácii novinky sme mohli vidieť, ako Microsoft na zariadení s procesorom Snapdragon 820 spustil World of Tanks. A pretože sa bude táto vychytávka sústrediť na nadchádzajúci čip Snapdragon 835, tak by tu nemusel byť problém spustiť desktopovú Windows 10 verziu. Tá okrem klávesnice a myši podporuje aj dotykové ovládanie, keďže je určená aj pre tablety.

Napriek tomuto rozhodnutiu by však hra mala (zatiaľ) ostať vo Windows Store.

Minecraft for Windows 10 Mobile
Minecraft for Windows 10 Mobile
Developer: ‪Microsoft Studios‬
Price: Code needed

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár