Hideo Kojima zistil, že Sony vlastní aj filmárske štúdio a chce pracovať na vlastnom veľkofilme

All Your Money Hideo Kojima

Hideo Kojima, to je meno, ktoré vzbudzuje u hráčov obrovský rešpekt. Spoločnostiam však naháňa strach. Aj keď je Kojima génius vo svojom odbore, jeho obrovskou nevýhodou je, že nedokáže hospodáriť s peniazmi.

Práve zbytočné rozhadzovanie peňazí pri vývoji Metal Gear Solid bolo dôvodom, prečo sa Kojima a Konami rozišli v zlom. Vývoj posledných dielov sa predražil o milióny dolárov a manažéri v Konami rozhodne neboli nadšení, keď zistili, že Kojima zaplatil nekresťanskú čiastku za soundtrack, ktorý nakoniec ani nepoužil.

Kojimu sa neskôr chopilo Sony a uzavrelo s ním dohodu na vývoj PS4 exkluzivity Death Stranding. Jej vývoj je zatiaľ na samom začiatku a v súčasnosti štúdio testuje len rôzne funkcie enginu, na ktorom hra pobeží. Vzhľadom k tomu, že Kojima investoval minuloročný rozpočet len do trailerov (ktoré vlastne len prezentovali engine a hercov), nečakáme, že by hra vyšla v roku 2017, ako bolo v pláne.

Najnovšie si však Kojima zmyslel, že by určite stálo za to natočiť vlastný film. A keďže teraz sa Kojimu chopilo Sony, pod ktoré patrí aj Sony Pictures, zrejme našiel vhodnú príležitosť ako finančne zruinovať ďalšieho giganta. Nuž, niet divu že mu Microsoft na Vianoce poslal „ďakovný“ Xbox.

via Sector

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár