Xbox One dostane tento týždeň 9 úplne nových hier

This Week on Xbox May 15-22

Začal sa nám nový týždeň a začína sa hneď akčne. Dnes totiž vychádza Injustice 2 od tvorcov Mortal Kombatu a ak sa vám cnelo za novou bojovkou, ktorá proti sebe postaví tých najrôznejších hrdinov a záporákov DC Comics, tak už sa vám cnieť nemusí.

Injustice 2 prichádza so všetkými a to aj s Jokerom, ktorého osud ostával až do poslednej chvíle nejasný. Že sa v Injustice 2 objaví, potvrdil až uniknutý zoznam achievementov. Vývojári už len následne potvrdili to, čo sa objavilo predbežne a tak je jasné, že Žolík (nie ten youtuber) sa objaví v základnej hre a nie v DLC. Mimochodom, Injustice vychádza v troch edíciách, každá má svoj vlastný art. O nich sme sa už viac rozpísali v dávnejšom článku.

The Surge (16.5.2017)

Dnes už môžem prezradiť, že recenzenti dostali hru na recenziu v podstate na začiatku mesiaca. Má to však svoj dôvod. The Surge je duchovným, kybermoderným nástupcom Dark Souls a je to hra, na ktorú potrebujete skutočne veľa času, aby ste ju prešli. Je to totiž ďalší krvák, kde sa viac než s gameplayom stretnete s informáciou, že ste umreli. Vašimi nepriateľmi však nie sú beštie z hlbín pekla, ale vraždiaci roboti.

Black & White Bushido (17.5.2017)

V stredu na nás čaká Áziou ochutená 2D arénna bojovka, v ktorej sa postavíte svojim nepriateľom a pokúsite sa ich zabiť so svojou vernou katanou či inými historickými zbraňami. Hra sa nesie v čiernobielych farbách a využíva nasvetlenie a tiene k tomu, aby vám tie boje trochu sťažila.

Black & White Bushido
Black & White Bushido
Developer: Good Catch
Price: 12,66 €

Tango Fiesta (17.5.2017)

V rovnaký deň dostaneme aj akčnú strieľačku. Túto stredu vychádza Tango Fiesta, 2D top-down prestrelka v procedurálne generovaných arénach inšpirovaných filmami 80-tych rokov. A vychutnáte si to v lokálnom multiplayeri. Podporuje totiž až štyroch hráčov na jednej obrazovke, s ktorými si môžete užiť decentný lokálny deathmatch. Vlastne je to také GTA Online z pohľadu z vrchu. Samozrejme si zastrieľate aj cez internet, no pridanou hodnotou je práve ten lokál.

Tango Fiesta
Tango Fiesta
Developer: Merge Games
Price: $9.99

Mr. Pumpkin’s Adventure (17.5.2017)

Na svoje si prídu aj mladšie ročníky. Je to kreslená point-and-click adventúra odohrávajúca sa v zeleninovom kráľovstve a hlavná postava si musí prinavrátiť svoju pamäť a spomienky. Levely obsahujú rôzne vzájomne poprepájané logické hádanky, takže je tu postarané aj trochu o rozvoj kreativity a vynaliezavosti. A to je super, nie? 😉

A Walk in the Dark (19.5.2017)

Hra, ktorá bola predstavená len minulý týždeň, nesie meno A Walk in the Dark a trochu z nej cítiť inšpiráciu Limbom. Hráte tu za mačku Bast, ktorá musí zachrániť svoju kamarátku zo zajatia zla. Čaká na vás stovka tmavých levelov s farebným rozmazaným pozadím a obratná postava, ktorá využíva svoje jedinečné lezecké schopnosti k tomu, aby dosiahla cieľ. Okrem toho hra podporuje Xbox Play Anywhere, takže si ju užijete aj na PC s Windows 10.

Mayan Death Robots: Arena (19.5.2017)

Predstavte si, že sa Worms vrátia do indiánskych čias. Presne také sú Mayan Death Robots, kde je vašou úlohou poraziť svojich nepriateľov v prostredí stredoamerickej džungle.

Mayan Death Robots: Arena
Mayan Death Robots: Arena
Developer: Sileni Studios
Price: $6.99

Shadow Warrior 2 (19.5.2017)

Už je to nejaký čas, čo sa Shadow Warrior 2 objavil na Steame. Teraz chce svoj úspech zopakovať aj na konzolách a preto už tento týždeň dorazí na Xbox One a PS4. Vcíťte sa do role Lo Wanga, vezmite do ruky svoju katanu a meč a vraždite všetko, čo len chcete.

Skylar & Plux: Adventure on Clover Island (19.5.2017)

Ešte v piatok vychádza celkom zaujímavá animovaná adventúra, z ktorej možno cítiť inšpiráciu titulmi ako Jak & Daxter alebo Ratchet & Clank. Je to adventúra zasadená do farebného sveta ponúkajúca akciu, príbeh, klasický gameplay a veľa ďalšieho vo svete, ktorý musíte zachrániť pred istou deštrukciou.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

  1. TimeSplitter píše:

    A uz dnes vyjde remaster Phantom Dust z prvniho Xka a bude zdarma. ? Uplne nova hra to sice neni, ale je to klasika, exkluzivka a navic zadara. ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *