RECENZIA Injustice 2

Injustice 2 Recenzia

Mortal Kombat je vraj ťažký? Tak to ste ešte nehrali Injustice 2.

NetherRealms vyrukovali túto jar s novou bojovkou a kým pred rokom (alebo dvoma) bol jeho prioritou prvý Mortal Kombat na nové konzoly, dnes tieto skúsenosti vtelil do novej bojovky – Injustice 2. Je to zároveň prvý diel na Xbox One, keďže prvý bol len na Xboxe 360 a z nejakého dôvodu vyšiel jeho remaster exkluzívne na PS4.

Druhý diel už našťastie na Xbox One nezabudol a tak máme konečne aj my možnosť znepriateliť si najlepších kamarátov a rozbiť svoje ovládače. Pretože presne to je to, k čomu vás môže Injustice 2 dohnať niektorými vecami, ktoré v tejto recenzii spomeniem.

Presne ako jeho predchodca, aj Injustice 2 má príbehový režim. Nezabudnite sa pri ňom pohodlne usadiť, budete to potrebovať. Ideálne si zapnite domáce kino. Nebudete toho ľutovať. Vidno, že Warner požaduje od svojich štúdií, aby si dali záležať na svojej tvorbe. Hneď v úvode sa vás hra opýta na zvukovú zostavu.

Keď si ju nastavíte podľa predstáv, prejdite si tutoriálom, ktorý oceníte aj ako skúsený hráč Mortal Kombat XL – základy síce poznáte, no hra prináša veľkú zmenu v bojovom systéme. Základné útoky boli obmedzené len na tlačidlá (A), (X), (Y), [RB] a šipky. Tlačidlo (B) však získalo úplne nový účel, slúži na vyvolanie špeciálnych schopností jednotlivých postáv.

Injustice 2

Po grafickej stránke niet čo vytknúť, NetherRealms si dali záležať na efektoch aj animáciách

Tieto dokážu pomôcť, no nemajú zásadný vplyv na hru. To skôr majú X-Raye (ak poznáte Mortal, viete čo myslím), s ktorými viete svojim súperom dealnúť poriadny hit. Aktivujete ich rovnako ako v MK, teda stlačením RT a LT naraz. Zabudnite však na fatality a brutality. Tie v Injustice 2 nie sú.

Zaujímavou novinkou je aj Clash. Na základe toho, koľko vám svieti power-barov, sa aktivuje minihra, v ktorej máte možnosť zvoliť si buď Attack alebo Defense a stlačiť niektorú z kombinácií tlačidiel na obrazovke. Od toho sa buď zvýši sila útoku alebo sa vám pridá HP.

Injustice 2

Clash je novinkou, ktorú možno uvidíme v ďalšom Mortal Kombate

Zásadný vplyv na to, ako sa vám v hre darí, majú aj samotné postavy. Vôbec prvýkrát máme možnosť vidieť, ako NetherRealms zapracovali do hry prvky RPG – levelovanie a vylepšovanie postáv pomocou upgradov, ktoré odomknete v priebehu hry. Je to odklon od skinov a foriem, ktoré boli v poslednom Mortal Kombate. Mám pocit, že tam si len tvorcovia odskúšali, či to bude fungovať a teraz sa do toho plne pustili. Už teraz mi je jasné, čo uvidíme v Mortal Kombate 11.

Injustice 2

Občas ti dokonca príde na pomoc ďalšia postava

No aj keď si viete postavy v hre levelovať, cítil som tu akési zvýhodňovanie ženských hrdiniek nad tými mužskými. Všeobecne tu dávajú vyšší damage a prišlo mi úsmevné, keď som pri hraní za Catwoman zmasakroval takú korbu, akou je Bane, za ani nie 40 sekúnd. Oproti Catwoman je o dve hlavy vyšší a dokonca mi počas toho zápasu nezobral ani 10% HP.

Injustice 2

Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Ale vyhrať je lepšie, nebudeme si klamať.

Vlastne môžem povedať, že všetky boje, ktoré som hral za ženské postavy, som mal prejdené na prvý pokus, kým boje medzi mužskými postavami záviseli tak nejak od reputácie daného hrdinu. No a bojovať ako chlap proti ženskej postave? Proti Wonder Woman, ktorá ma v jednom kole zaspamovala a udelila mi 70% damage bez toho, aby  mohol ja vôbec kontrolovať postavu, tak tam som mal chuť rozbiť ovládač. Ale to nič nemení na tom, že Green Lantern je v hre absolútne neschopný a bola to najhoršia postava, s ktorou som mal kedy dočinenia.

Injustice 2

Ako som spomínal vyššie, tak hra prináša aj režim príbehu. V konečnom dôsledku ho spravili veľmi pútavý, cutscény neprepínate. Nedá sa to, ale to nevadí, pretože si to jednoducho chcete pozrieť. Príbeh sa im fakt podaril a keď si myslíte, že už je koniec, tak zistíte, že boj sa ešte neskončil.

Má trochu námet takého klišé, no predstavuje nám ničiteľa svetov, Brainiaca, ktorý zničil Krypton a rovnako tak chce teraz zničiť Zem kvôli poslednému Kryptoňanovi. K tomu si viete v niektorých kapitolách zvoliť, za koho chcete hrať a na konci vás čaká jedno finálne rozhodnutie, od ktorého sa odvíja endgame.

Injustice 2

Okrem toho samozrejme nechýba lokálny multiplayer. Hlavne hrajte s rozumom a nepreveďte Injustice na vašom kolegovi! Asi by to nerozdýchal(a). Takisto nechýba ani online multiplayer a z MKX sa sem vrátil režim Multiverse. Ten je obdobou Towers módu, teraz ale dáva možnosť nastoliť spravodlivosť v alternatívnych vesmíroch. V princípe je to to isté, ale má to inú grafiku, „príbeh“ a môžete tu levelovať postavy a odomykať nové upgrady. Kvôli multiplayeru tu určite strávite veľa času.

Injustice 2 Alkohol skodi zdraviu

Alkohol škodí zdraviu!

Resumé

V podstate sa ani nečudujem, že oznámenie Injustice 2 spôsobilo toľko radosti. Bojovať za superhrdinov je celkom sranda, zvlášť keď s nimi dostanete kvalitný príbehový zážitok a keď to je obohatené navyše o prvky RPG ako levelovanie a vylepšovanie postáv. To predlžuje hrateľnosť hry, keďže teraz o vašom šťastí v multiplayerových turnajoch nerozhoduje len váš skill ale aj to, ako máte vybudovanú postavu. Vadí mi však, že ženské postavy majú vždy vyšší damage, vďaka čomu sa proti nim ťažšie bojuje – naopak, ak hráte za ne, tak ste vo výhode vy. No zrejme by nebolo na škodu to trochu vyrovnať. A keď už sa k Injustice 2 dopracujete, tak rozhodne nehrajte za Green Lanterna. Je fakt zlý.

Injustice 2

Celkový verdikt

8/10
  • Hrateľnosť
  • Trvanlivosť
  • Grafika

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *