Groove Music končí, nahradí ju Spotify

Groove Music
Pri všetkej úcte, streamovacia služba Groove Music bola odsúdená na zánik vo svete, ktorému vládlo Spotify a po novom aj Apple Music. Microsoft si za nástupcu vlastnej služby zvolil Spotify, ktoré dorazilo pred pár mesiacmi aj na Windows 10 a Xbox One.

Je nutné povedať, že červenú dostanú len predplatná streamovacia služba a obchod s hudbou Groove Music Pass a Groove Store. Stane sa tak už 31. decembra/prosince, kedy bude funkcionalita aplikácie obmedzená len na počúvanie hudby uloženej na disku alebo OneDrive na PC a aj na Xbox One.

Microsoft zároveň uzavrel partnerstvo so Spotify, v rámci ktorého môžu užívatelia presunúť svoje playlisty a obľúbené skladby z Groove Music do Spotify. Zároveň, užívatelia môžu dostať predplatné Spotify Premium na 60 dní zadarmo. Platí to samozrejme pre všetkých, ktorí používajú Groove Music na zariadeniach ako sú počítače s Windows, Xbox alebo mobilné zariadenia s iOS a Androidom. K tomu, Spotify je dostupné v oveľa väčšom množstve krajín, než služba od Microsoftu.

Groove Music Pass to Spotify

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár