Microsoft si zaregistroval ochrannú známku na MixPlay

MIcrosoft Mixer
Vyzerá to, že sa portfólio videoslužieb Microsoftu známe ako „Mixer“ dočká ďalšieho rozšírenia. Naznačuje tomu ochranná známka na MixPlay, ktorú Microsoft získal iba 14. februára/února 2018.

Ochranná známka má podľa oficiálneho dokumentu chrániť názov softvéru, ktorý umožňuje užívateľom mimo iného upravovať video. Takúto funkciu zatiaľ Mixer nemá. Xbox One však obsahuje nástroj Upload Studio, ktorý umožňuje strihať a upravovať video, ktoré sa dá následne zdieľať do Xbox Live komunity alebo na OneDrive.

No vzhľadom k tomu, že Microsoft ako nástroj prezentovania videí presadzuje Mixer, existuje tu možnosť, že MixPlay bude jeho novým názvom alebo úplne novou aplikáciou, ktorá kompletne nahradí Upload Studio a bude prepojená so službou Mixer. Druhá možnosť je, vzhľadom k zastaralosti Upload Studia, pravdepodobnejšia.

Microsoft sa zatiaľ k ochrannej známke na MixPlay nevyjadril.

MixPlay Trademark

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *