Game DVR odteraz nahráva pri 60 FPS

Xbox Upload Studio

Microsoft už začal pracovať na ďalšom preview update, ktorý vyjde budúci mesiac. Tentoraz nám odhalil ďalšiu kľúčovú novinku, ktorá poteší najmä hráčov, ktorí na svojom Xboxe pravidelne nahrávajú gameplaye. Funkcia Game DVR totiž odteraz ukladá videá v 60 fps, vďaka čomu sa môžeme pomaly rozlúčiť s 30fps klipmi. Rozlíšenie videí sa nezmenilo, naďalej sú to 720p HD videá. To sa môže ale v budúcnosti zmeniť, keďže streamovanie hier na PC funguje pri Full HD.

Okrem toho sa vo svete nahrávacích funkcií Xboxu One pripravuje ďalšia významná zmena. Tá je však určená hlavne pre krajiny, kde sú podporované funkcie živej TV a OneGuide. Presnejšie by mal Xbox One niekedy behom roku obdržať funkciu DVR, vďaka ktorej bude možné nahrávať celé televízne relácie s tým, že užívatelia budú mať možnosť pozrieť si ich neskôr. DVR funkcia bude teda na konzoli fungovať presne tak ako pri bežnom digitálnom videorekordéri. Očakávame, že funkcia sa stane súčasťou update Windows 10 pre Xbox One, ktorý bude zrejme najhlavnejším updatom, aký kedy vyšiel pre túto konzolu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *