Oculus Rift bude na E3 a možno bude podporovať Xbox One (+ Cena v SR)

Oculus Rift

Oculus VR na svojej konferencii oznámil nové detaily ohľadom svojho headsetu. Spoločnosť vyvinula ďalší prototyp, tentoraz s kódovým označením Crescent Bay. Nový prototyp, narozdiel od predošlých dvoch kitov, poskytuje vylepšený priestorový zvuk, 360° sledovanie pohybu hlavy a nakoniec, ponúkne dva menšie displeje. Doterajšie modely obsahovali kompletný predný panel z Galaxy Note 3, a po rozmontovaní kitu mohol užívateľ dokonca vidieť lesklé logo Samsung a otvor pre Home Button. Prototyp Crescent Bay je zároveň základom pre finálnu, komerčnú verziu Oculus Rift.

Tá sa začne predávať v prvom štvrťroku 2016, čiže najneskôr v marci a to za cenu 290€ (Alza), ktorá je nižšia, než cena, za ktorú sa predávali vývojárske kity (300-350 dolárov). Cena Oculus Rift tak bude o niečo vyššia než cena Samsung Gear VR. Ten stojí 200€, ale nemá vlastný displej, keďže ide o doplnok pre Galaxy Note 4, Note Edge a Galaxy S6. Spoločnosť nakoniec povedala, že detaily ohľadom hardvéru, softvéru a gamingu budú prezentované v najbližších týždňoch, ako aj na E3. Tam by mohla byť navyše oznámená podpora Xbox One, keďže už teraz tvorcovia naznačili, že Oculus Rift sa môže stať doplnkom pre herné konzoly. Žeby toto bola tá lacnejšia alternatíva k HoloLens?

Nižšie môžete vidieť, ako vyzerá GTA V hrané cez Oculus Rift:

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *