Microsoft údajne ukradol technológie pre HoloLens

Microsoft HoloLens
Patentové spory nie sú v dnešnom svete nijak výnimočné a zatiaľ čo v mnohých figuruje na lavici obžalovaného Apple alebo Samsung, teraz si na ňu sadne Microsoft. Spoločnosť mala údajne ukradnúť technológie, vďaka ktorým vznikli okuliare HoloLens.

Tvrdí to spoločnosť HoloTouch, ktorá obvinila Microsoft z porušenia dvoch patentov súvisiacich s interakciou s holografickým obrazom. Firma vlastní početné množstvo patentov na technológie, ktoré sama použila pri vývoji zariadení na objednávku pre inštitúcie ako je nemocnica Greenwich Hospital v Connecticute. Spoločnosť plánovala už skôr rozšíriť svoje pole pôsobenia a kvôli tomu kontaktovala Microsoft už v roku 2006. Ten ale na žiadosť firmy HoloTouch nikdy neragoval, v patentoch z roku 2013 ju ale priamo spomína.

HoloTouch sa preto už v rokoch 2015 a 2016 snažil kontaktovať Microsoft opäť, tentoraz kvôli licencovaniu technológií, ktoré Microsoft využíva v HoloLens. Firma z Connecticutu sa ale opäť nedočkala odpovedi a preto sa rozhodla, že si spravodlivosť vybojuje súdnou cestou. Rovnako uvádza, že plánuje žalovať ďalšie firmy, ktoré porušujú jej AR technológie (Apple?). Ako sa bude situácia vyvíjať ďalej, ukáže budúcnosť.

Microsoft Edge

via Neowin.net

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *