DigitalFoundry hrozí žaloba od tvorcov Redout: Lightspeed Edition

Redout
DigitalFoundry sú v hernom svete známi najmä vďaka precíznym analýzam grafiky v hrách, najnovšie si však pošpinili meno kvôli hre Redout: Lightspeed Edition.

Vývojárske štúdio 34BigThings totiž sľubovalo, že futuristické závody pobežia v 4K 60fps na Xbox One X. DigitalFoundry však vo svojom videu prehlásili, že hra je na Xbox One X zle optimalizovaná a napriek sľubom beží len v 1080p rozlíšení, presne ako na PS4 Pro, kde má navyše stabilnejší framerate. Video spôsobilo pobúrenie voči vývojárom, ktorí nenechali situáciu len tak. Poukázali na to, že DigitalFoundry v ich prípade šírili nepravdy a dokonca sa vyhrážali žalobou pre poškodenie mena.

V skutočnosti totiž hra utilizuje dynamické rozlíšenie, ktoré kolíše medzi 50% až 90% natívneho 4K. To znamená, že hra síce môže dosiahnuť 1080p, ak to situácia vyžaduje, najvyššie však môže dosiahnuť 3456 x 1944 pixelov. Toto im nakoniec potvrdili aj VG Tech, ktorí poskytli v tomto prípade lepší pohľad, než uznávaní experti z DigitalFoundry. Priznávajú ale, že hra má problémy s framerate a miesto stabilných 60fps občas klesá pod 45fps. Tvorcovia už pracujú na patchi, ktorý to napraví.

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *