Shadow of the Tomb Raider odhaľuje trailer, screenshoty a ďalšie informácie

Shadow of the Tomb Raider
Presne ako Square Enix sľubovalo, tak dnes ohlásilo bližšie informácie k pripravovanej hre Shadow of the Tomb Raider. Tá vychádza už 14. septembra/září na Xbox One, PS4 a PC, pričom to vyzerá, že marketingové práva na hru si naozaj kúpil Microsoft.

Tentoraz sa však naozaj jedná už len o marketingové práva a tak nehrozí kritika zo strany PC a PS4 hráčov za to, že si Microsoft krátko po oznámení hry zabezpečil dočasnú exkluzivitu. Shadow of the Tomb Raider bude vyvrcholením prequel trilógie, v ktorej sledujeme príbeh ešte mladej Lary Croft, z ktorej sa stane Tomb Raider. Udalosti sa začínajú len krátko po predošlej hre, kedy sa ešte Lara nevie zmieriť so smrťou otca a chce bojovať proti organizácii Trinity.

Stopa ju najnovšie zavedie do mexického Cozumelu, kde sa práve oslavuje Deň mŕtvych. Na mieste nielen, že narazí na Trinity, ale dokonca sa dopočuje, že sa organizácii podarilo nájsť určitý artefakt, ktorý má obrovskú silu. Preto ho chce nahnevaná Lara získať skôr, než sa dostane do rúk Trinity – a tu dôjde k obrovskému zvratu. V záchvate zlosti a strachu Lara túto dýku vezme a tým aktivuje starobylý mechanizmus, ktorý má spraviť očistu sveta. Takže kým doteraz Lara čelila smrti, deštrukcii a mučeniu, teraz ona sama ohrozila svet.

Čo sa gameplayu týka, z chladnej Sibíri sa teraz presúvame do Latinskej Ameriky a jej pralesov. Z predošlých hier sa vracia dôraz na stealth a crafting a dočkali sa vylepšení. Lara sa už vie pretkať úzkymi stenami, čo si tiež nájde využitie pri zabíjaní nepriateľov. Takisto bude možné loziť po stromoch alebo po zarastených stenách. Džungla však ukrýva aj nové hroby – ako napríklad parazity, ktoré môžu Lare uškodiť. Zvyšuje sa tak dôraz na survival.

Shadow of the Tomb Raider na lokálnom trhu vyjde v troch edíciách. Okrem štandardnej edície bude v predaji Croft Edition. Táto obsahuje Season Pass (7 hrobiek, 7 zbraní, 7 skillov a nové vedľajšie misie každý mesiac), tri dodatočné zbrane a outfity, herný soundtrack a pri predobjednávke aj 48-hodinový predbežný prístup. K dispozícii bude aj Ultimate Edition. Okrem vyššie spomenutých bonusov obsahuje navyše otvárač na plechovky, funkčnú Larinu baterku a sochu Lary s mačetou v ruke.

 

via DigitalTrends

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár