Takto by vyzeral Alan Wake 2, keby…

Alan Wake

Napriek nepriaznivým predajom sa Alan Wake stal jednou z najobľúbenejších príbehových hier na svete, doplnenej o dve príbehové DLC. Sam Lake teraz v rozhovore pre Polygon odhalil mnohé zaujímavosti, ako aj to, že prvé demo hry Alan Wake 2 bolo vytvorné už v roku 2010, no spoločnosť sa nakoniec preorientovala práve na projekt Quantum Break, ktorý bol predstavený už pri oznámení Xboxu One na E3. Navyše, budúcnosť druhého dielu Alan Wake je priamo závislá na úspechu Quantum Break a pokiaľ bude nová sci-fi hra úspešná, potom sa Microsoft rozhodne sústrediť na výrobu druhého dielu QB namiesto druhého dielu Alana Wakea.

Alan Wake 2 sa za ten čas poriadne zmenil a aj keď dnes na hre prakticky nikto nepracuje, už pred 5 rokmi existovala stručná podoba príbehu. Tu sa človek dozvie napríklad, že Alice vyšla z temného jazera bez problémov, živá a zdravá. Problém je teda len s našim hrdinom, ktorý je očividne uprostred temnoty. Temnota je zároveň hlavným elementom v pôvodnej verzii. Alan s ňou už má aké-také skúsenosti a vzhľadom k tomu, ako skončil predošlý diel, teraz je jeho cieľom dostať sa von z temného sveta. Hra mohla mimo iného zavítať aj do Arizonskej púšte, a množstvo prostredí bolo nakoniec použitých v spin-offe Alan Wake: American Nightmare. U dvojky sa tiež zvažuje o spôsobe, akým bude hra vydávaná a dokonca sa špekuluje, že hra bude epizodická a tak si budeme zrejme dokupovať nové epizódy. Nakoniec by nás to ani neprekvapilo, veď aj pôvodnú hru tvorili epizódy. Tvorcovia sa podelili o demo video, ktoré je jediným „artefaktom“ z roku 2010.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *