10 rokov, 26 miliárd achievementov a 472 000 000 000(G): Taký je Xbox 360

 

Xbox 360 anniversary

Cez víkend sme vás informovali o tom, že Xbox 360, konzola, ktorú máme v redakcii dodnes a ktorá nás sprevádzala množstvom skvelých hier, oslávila okrúhle 10. narodeniny a pri tej príležitosti sa aj Microsoft obliekol do narodeninového kabátu. Ako bonus si pripravil infografiku, v ktorej ukazuje naše štatistiky – a môžeme vidieť, že za tých 10 rokov sme toho dosiahli naozaj veľa!

V štatistike ukazuje, že hráči Xboxu 360 do dnešného dňa strávili dokopy viac ako 13 miliónov rokov hraním singleplayeru aj multiplayeru (veríme, že na tom máte veľký podiel aj vy!). Vysoké číslo? Nasleduje ešte vyššie: Vyzbierali sme viac ako 26 miliárd achievementov, čo je skutočne vysoké číslo. Dopomohli k tomu hlavne veľkí a nezastaviteľní achievement hunteri ako napríklad Stallion83, ktorý sa niekoľkokrát zapísal do Guinnessovej knihy rekordov za najvyššie skóre – 1 234 657(G) v čase písania tohto článku. Dnes má na konte niekoľko desiatok tisícov achievementov v stovkách hier. Ja len za seba dodám, že na svojom profile gallardoSVK mám 1674 achievementov a skóre 33 545(G). A keď už sme pri géčkach – získali sme viac ako 472 miliárd (G)amescore. Tuším by sme mali v redakcii pochlapiť a dobehnúť Stalliona. Alebo vás ?.

Poďme sa pozrieť na niektoré zaujímavosti v oblasti achievementov. Viac ako 20 miliónov hráčov už získalo achievement za to, že si postavili pracovný stôl v Minecrafte: Xbox 360 Edition, čo nám dáva prehľad o tom, koľko ľudí si hru kúpilo. Achievement Landfall v Halo 3, ktorý získate za dokončenie prvej misie na normálnej alebo vyššej obtiažnosti, získalo 19 miliónov ľudí. Prvý akt druhej kapitoly v Gears of War 2, za ktorý dostanete achievement It’s A Trap, získalo 16 miliónov ľudí a napokon, achievement za dokončenie svojho prého závodu vo Forze Horizon, bol odomknutý viac ako 4 miliónkrát.

Ako sme na tom s kamarátmi? V multiplayeri Halo sme odohrali viac ako 5 miliárd hodín, v Gears of War sa bojovalo proti hordám Locust viac ako 3 miliardy hodín a napokon sme na cestách Forzy strávili takmer 1 000 rokov.

Xbox 360 infografika

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *