Bývalý tvorca GTA Leslie Benzies žaluje Rockstar!

Rockstar Games

Leslie Benzies je meno, s ktorým sme sa v posledných mesiacoch stretli niekoľkokrát. V prvom rade sme ho videli v titulkoch/intre každého GTA. No a potom zrazu Les Benzies v januári/lednu oznámil, že opúšťa Rockstar po tom, ako si po vydaní GTA V dal dlhé voľno. A teraz o ňom počujeme znovu: žaluje Rockstar a žiada ho o $150 miliónov!

Benzies žaluje v prvom rade Sama Housera, spoluzakladateľa Rockstaru za početné podvody voči nemu, odopieranie prémií a za to, že ho spolu s bratom Danom „vysáčkovali“ z firmy. „Počas svojho voľna pán Benzies odhalil početné podvody voči nemu zo strany TakeTwo, Rockstaru, Rockstar North Ltd, Sama Housera a Dana Housera, ktorí ho vyštvali zo spoločnosti a odopreli mu jeho podieľ na zisku na základe rozhodnutí, ktoré padli na firemnej porade, o ktorej nie je isté, či sa udiala alebo nie,“ vraví Leslieho právnik v žalobe.

Počas toho, ako si Leslie užíval voľno od roku 2014, malo Take-Two vydať tlačovú správu, v ktorej informovalo pracovníkov o jeho voľne a dodalo, že sa už nebude vracať do firmy. V skutočnosti bola ale situácia podľa právnika iná a bývalý šéf Rockstar North sa snažil dohodnúť s Rockstarom v čase od 1. apríla/dubna 2015 až do januára tohto roku. V spomínaný aprílový deň chcel Benzies vstúpiť do kancelárií Rockstaru, ale prístup mu bol odopretý a jeho prístupová karta nefungovala, bola deaktivovaná. Do budovy ho pustil až ochrankár, no následne mu manažér kancelárie povedal, že má odísť, bez dôvodu.

Take-Two naopak tvrdí, že Leslie Benzies rezignoval bez rozumného dôvodu a porušil tak dohodu, za čo ho žaluje pre zmenu T2 s Rockstarom. Dodáva však, že Sam Houser má plnú právomoc pri rozhodovaní, koľko peňazí a či vôbec nejaké peniaze má Benzies dostať.

Leslie Benzies and Rockstar

via XboxAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *