Games with Gold na jún a Red Dead Redemption v nich nie je…

The Crew

Tak to vyzerá, že leak z minulého týždňa nám naznačoval skôr aktuálne prebiehajúci výpredaj hier na Xbox One a Xbox 360, keďže prakticky všetko, čo sa na spomínanej fotke objavilo, sa dá momentálne kúpiť so slušnou zľavou. Ale nakoniec ani tie naozajstné Games with Gold na jún/červen nebudú také zlé.

Microsoft láka na to, že budúci mesiac ušetríme na hrách viac 94 dolárov a že budeme môcť získať až 142 nových achievementov. No a z akých hier to tie achievementy sú? Hneď začiatkom mesiaca sa bude dať úplne zadarmo stiahnuť Goat Simulator. Je to zábavná hra a vyblbnete sa v nej ultimátne, ale ak ide o achievementy, je tu jeden svinský: Prejsť cez 10 brán vo Flappy Goat. To nedáte, ani keď ste vo Flappy Birdovi prešli cez 500 brán. Takže je to nechutne ťažký achiev, ktorý sa síce dá splniť, ale rozbijete pri tom štyri ovládače.

Ďalšia hra – a osobne ma to teší, pretože som si ju chcel kúpiť – je The Crew na Xbox One. Narozdiel od X360 verzie tu naozaj nebudete jazdiť sami a vždy tu nájdete niekoho, kto vám pomôže pri plnení misií a závodení naprieč gigantickou zmenšeninou USA. Tak mi ale napadá, bude to klasická edícia či Wild Run? Predsa len, WR prináša lepšiu grafiku a obohacuje hru o ďalší obsah, navyše som od jeho vydania ani nevidel klasickú verziu hry potulovať sa po Xbox Store. Alebo som len nehľadal dostatočne dobre.

Každopádne, na Xbox 360 (a vďaka spätnej kompatibilite aj na One) vychádza Super Meat Boy, čo je taká sranda, kde hráte za kus mäsa a skáčete po mape na štýl Super Maria. Vlastne od neho sa možno odvíja aj názov tejto indie hry. Vlastne je to jedna z mála indie záležitostí, ktoré ma zaujali. Ďalšou hrou, od polovice mesiaca, bude XCOM: Enemy Unknown. Ťahová stratégia od 2K, ktorá vyšla snáď na všetky možné platformy, vás postaví do role veliteľa XCOM jednotky bojujúcej proti mimozemskej invázii na planétu Zem. Úsmevným faktom je, že k invázii malo dôjsť v roku 2015. Ale zatiaľ sme tu, živí a zdraví.

Games with Gold June 2016

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *