E3 2016: Pokémon Sun & Moon vás presvedčia, že Nintendo je skvelý doplnok k Xboxu

Pokémon Sun and Moon

E3 prebieha v plnom prúde a preto sa pozrime na to, čo tam ukázali ostatní. Priestor na oznámenia už malo aj Nintendo, ktoré však neboli podané klasickou prezentačnou formou, ale skôr to bol livestream diskusie zo štúdia, v ktorom sme uvideli prvý gameplay z hier Pokémon Sun a Pokémon Moon pre Nintendo 3DS. Ten nám ukázal niekoľko noviniek, naznačil niečo z príbehu a ukázal aj jednu prevratnú zmenu, ktorá zase raz a navždy zmení spôsob, akým vnímame Pokémonov.

Nová generácia Pokémonov je totiž plne 3D, vďaka čomu si môžeme vychutnať Pokémonov z úplne novej perspektívy. Pomocou C-sticku na New 3DS a 3DS XL bude možné pohybovať kameru (možno to pôjde aj s klasickým stickom na starších modeloch) a celý svet tak bude pôsobiť prakticky akoby ste hrali GTA. Je pestrofarebný, mení sa tu deň a noc a náležite tomu sa pohybujú aj tiene objektov, či už to sú ľudia, pokémoni alebo budovy. Osobne sa mi táto zmena veľmi páči a je to jeden z dôvodov, prečo už teraz rátam s predobjednávkou.

Pokemon Sun and Pokemon Moon

Pokémon Sun a Pokémon Moon nás zavedú do regiónu Alola, ktorý tvoria štyri ostrovy uprostred oceánu (Vyzerajú ako Havaj). Hovorí sa, že tieto ostrovy sú chránené štyrmi legendárnymi Pokémonmi a zhodou náhod sa práve v deň vášho príchodu koná festival, v ktorom si lokálni obyvatelia uctievajú spomínané tvory. Lenže máme takého tušáka, že sa niečo zvrtne a nakoniec budú hráči zachraňovať región. To je len naša domnienka, keďže tvorcovia nepovedali o príbehu viac.

Hra prináša niekoľko ďalších vylepšení. V prvom rade sa zmenil Pokédex, o ktorom sa viac ale dozvieme neskôr, a rovnako tak sa zmenilo rozloženie tlačidiel s útokmi. Teraz už po podržaní „L“ páčky a ťuknutí na útok uvidíme popis daného útoku, takže to už nebude o náhode a zbytočnom preklikávaní sa cez 6 rôznych obrazoviek. Novinkou je aj možnosť vidieť detailný status súpera. A keď sa blížite k trenérovi, hra vás na to upozorní dvomi spôsobmi: Jednak vám dá „akčný“ pohľad a jednak vidíte, že má trenér v ruke loptu a je pripravený vyzvať vás na súboj.

Pokemon Sun and Pokemon Moon

Súčasťou hier budú aj noví Pokémoni. Už tradične si na začiatku vyberiete jedného z troch starter pokémonov. Na výber je Rowlet, Litten a Poplio. Nechýbajú tu sú aj legendárni pokémoni. V Pokémon Sun to je Solgaleo a v Pokémon Moon to bude Lunala. No a na záver je tu jedna multiplayerová novinka: Battle Royal aréna, v ktorej sa proti sebe postavia 4 hráči s 3 Pokémonmi, ktorí na seba budú vzájomne útočiť. Match trvá hodinu a hráči majú 100 sekúnd na to, aby si rozmysleli, aký útok použiť a na ktorého Pokémona. Víťaz je len jeden.

Pokemon Battle Royal

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *