Microsoft kupuje revolučnú streamovaciu službu Beam!

Beam Logo

Twitch už patrí Amazonu a tak Microsoft musel hľadať alternatívu. Teraz sa zdá, že ju spoločnosť našla. Microsoft totiž kupuje službu Beam.

Tá sa vyznačuje hlavne možnosťou ovplyvňovať prebiehajúci livestream a teda ponúka ďaleko vyšší level interakcie, než Twitch. Ten divákom v podstate umožňuje len sledovať a komentovať prebiehajúce streamy, respektíve streamovať na vlastnú päsť. Ale Beam dokázal spraviť z bežných streamov naozaj zaujímavú vec, ktorá sa zapáčila aj samotnému Microsoftu. Veď predstavte si, že streamujete a zrazu dostanete quest od diváka? Plnením takýchto questov svojich divákov samozrejme potešíte a tým pádom si získate stálych fanúšikov. Prípadne vám môžu diváci vyberať veci do inventára a tak podobne.

Microsoft chce tento koncept naplno využiť v pripravovanej hre Sea of Thieves, ktorá vychádza začiatkom budúceho roka. Je to primárne multiplayerová hra odohrávajúca sa na mori a vy ste členom posádky pirátskej lode. Tu by chcel Microsoft okrem vyššie spomínaných možností ponúknuť aj možnosť prepínať sa medzi pohľadmi ostatných hráčov, teda okrem vášho hlavného streamera môžete napríklad sledovať nepriateľský tím a pomôcť tak vášmu a pripraviť ho na možné hrozby. Alebo môžete len pozerať, čo sa aktuálne deje u konkurencie. Proste, bude to fungovať podobne ako keď vás zabijú v Counter-Striku.

„My v divízii Xbox sme nadšení z tohto spojenia medzi hraním a sledovaním a chceme ponúknuť hráčom slobodu a možnosť užiť si skvelý multiplayerový zážitok naprieč všetkými platformami Beam. Táto akvizícia pomôže hráčom užiť si hry, ktoré chcú, s hráčmi, s ktorými chcú, na zariadeniach, na ktorých chcú,“ vyjadril sa Chad Gibson z Microsoftu. Microsoft tak má vlastne ďalší dôvod pre akvizíciu. Táto služba napĺňa jeho víziu slobody výberu a do istej miery tak spĺňa koncept Xbox Play Anywhere. Môžete sa totiž zapájať do hrania pokojne aj cez mobil a pritom to celé beží na Xboxe.

Mimochodom, zakladateľom a šéfom Beam je len 18-ročný Matt Salsamendi, ktorý už za svoj koncept získal ocenenia. A teraz zrejme aj niekoľko miliónov dolárov. Koľko presne, to už nikto neprezradil.

Beam Microsoft

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *