Project Scorpio bude podporovať hry z Xbox 360

Xbox Project Scorpio

Project Scorpio vychádza budúci rok, no Microsoft nás už teraz uisťuje, že konzola bude plne kompatibilná s hrami z Xbox One. Mike Ybarra, ktorý na vývoj konzoly dohliada, však teraz potvrdil aj spätnú kompatibilitu pre hry z Xbox 360.

Čo prakticky znamená, že budúcoročný Xbox, ktorý prinesie až 6 teraflopov výkonu pre hranie v 4K 60fps (výkon je však možné použiť aj inak), bude podporovať stovky už-dostupných hier. Microsoft teda prakticky len podporuje to, čo dávnejšie vyhlasoval, že chce u Xboxu odstrániť generácie a miesto toho chce vytvoriť ekosystém, kde bude možné prehrávať jedno DVD na viacerých zariadeniach. Podľa Alberta Penella by to zároveň malo vyriešiť problém, ktorý vzniká vždy pri uvedení novej generácie konzol. Nie všetci sú totiž ochotní hneď prejsť na novú konzolu, keďže sa nechcú zbaviť svojich terajších hier.

via Gamespot

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *