Game Mode nie je exkluzívny pre Windows 10, obdrží ho aj Project Scorpio

Gears of War 4 Windows 10

Nie je to tak dávno, čo sme vám priniesli správu o novom Game Mode vo Windows 10. Vlastne, povedali sme vám o ňom predvčerom. Teraz sa však dozvedáme niečo viac a sú to zaujímavé informácie!

Režim Game Mode uvidí svoju premiéru na Windows 10 už túto jar. Bude súčasťou aktualizácie Creators Update, ktorá sa zameria najmä na kreatívcov, no nenechá chladných ani hráčov a bežných užívateľov PC. Konieckoncov je to aktualizácia ako každá iná, je zadarmo a má pridanú hodnotu v podobe nových funkcií. Režim však nie je nejakou veľkou novinkou. Aspoň nie pre vývojárov a pre ľudí, ktorí majú blízko k tímu Xbox.

Game Mode je totiž funkcia, s ktorou bude zážitok z hrania prakticky rovnaký, bez ohľadu či ide o Xbox One, Windows 10 alebo Project Scorpio. Funkcia totiž stavia na štandardoch, ktoré boli „dané“ konzolami a prispôsobiť im hry na PC. Hry, ktoré budú vyvinuté ako UWP, budú brať tieto veci do úvahy a budú sa vedieť prispôsobiť dostupnému výkonu. Čo znamená, že ak má PC výkon porovnateľný s Xbox One, tak hra bude bežať v 900p až 1080p rozlíšení s patričnou kvalitou textúr. A ak má PC výkon porovnateľný s Project Scorpio, tak hra pobeží v 4K 60fps.

Xbox One Project Scorpio Windows 10

Funkcia dorazila na Xbox One devkity ešte cez leto minulého roka a obdržala aktualizácie na jeseň/podzim a zimu. Režim je potrebný pre vyvíjanie nových UWP hier. Vývojárom podstatne uľahčuje vývoj, keďže hry si zachovajú nad 95% kódu a v podstate budú v momente optimalizované pre tri rôzne platformy. Zvyšok treba samozrejme doprogramovať, no už ide o minimum oproti tomu, s čím sa museli vývojári trápiť doteraz. A je to tiež dôvod, prečo čoraz viac veľkých štúdií dáva šancu Windows Store.

Napríklad nový Resident Evil 7 vyjde aj na Windows 10. Bohužiaľ ale nie je jasné, či s podporou Play Anywhere alebo bez nej. Hra však na počítači ponúkne hranie v 4K a pokiaľ sa Capcom rozhodol použiť Game Mode, tak je hra už teraz optimalizovaná pre Project Scorpio. Programy a hry využívajúce UWP sú však distribuované výhradne v digitálnej podobe a to môže ukazovať, kam tento projekt mieri. Konzola bude kompatibilná s hrami z Xbox One aj z Xbox 360, no niektoré jej top funkcie sa nezaobídu bez internetového pripojenia.

Project Scorpio

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *