Xbox Scorpio je o 43% výkonnejší než PS4 Pro, obsahuje 4K BluRay mechaniku

Xbox Scorpio

Šampusy u konkurenčného táboru nevybuchovali. Čerstvo predstavený PlayStation 4 Pro sa ukázal byť skôr len menšou aktualizáciou, ktorá stačí na to, aby hry bežali v rozlíšení 4K. Žiadne 60FPS ani mega-revolúcia sa však nekonala a presne to teraz využil Microsoft v rozhovore pre Polygon, kde odhalil niečo viac k projektu Scorpio.

V rozhovore odhalili hneď dve podstatné veci, a to že plánovaná konzola bude v čase svojho vydania tou najvýkonnejšou na trhu. Hovorí sa až o 43% väčšom výkone oproti PS4 Pro, vďaka čomu tu už hry budú bežať v 4K 60fps. Vývojári však nie sú povinní využívať výkon konzoly takto a ak uznajú za vhodné, môžu ho využiť napríklad na zvýšenie grafických detailov pri zachovaní Full HD rozlíšenia. Podobne to môžu robiť vlastne vývojári aj v prípade PS4 Pro, avšak prvé hry preň budú vyložene 4K hrami. Medzi ne bude patriť aj zopár už-vydaných titulov ako je Deus Ex: Mankind Divided alebo Uncharted 4.

Microsoft tiež potvrdil, že Xbox One Scorpio bude disponovať 4K BluRay mechanikou, ktorú už má aj dnešný Xbox One S, ale nemá ju pre zmenu PS4 Pro. Čo je pozoruhodné hlavne ak vezmeme do úvahy, že za zrodom BluRay technológie stálo Sony. Ďalšou novinkou je však náznak ceny. PS4 Pro sa predáva za rovnakú cenu ako Xbox One S, teda za 400€, ale Xbox Scorpio bude o niečo drahší. Microsoft síce nekonkretizoval, ale vyjadril sa, že: „Vieme, že je treba priniesť taký zážitok, ktorý prezentuje výkonnostný rozdiel medzi PS4 Pro a Scorpio za takú cenu, ktorá dáva konzolistom zmysel.“

PS4 Pro

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

  1. TimeSplitter píše:

    Ms mi dela radost, jen tak dal. 🙂 Posledni co musi zmaknout je nejaky „sexy“ design, aby bylo na prvni pohled znatelne, ze je Scorpio premiovy kousek. Protoze levne plasty ala tripatrovy dum u me moc neboduji… 😀 PS4 Slim radsi ani zminovat nebudu, ta vypada jak napodobenina z vietnamske trznice.

  2. TimeSplitter píše:

    Hej, je si to dost podobne. 😀 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *