Xbox VR sa na E3 neukáže, nespĺňa očakávania Microsoftu

Xbox VR virtuálna realita

Virtuálna realita síce patrí k základným stavebným kameňom Scorpia, no ešte si na ňu nejaký čas počkáme. Alex Kipman z Microsoftu potvrdil, že na E3 2017 sa síce budú venovať VR, ale pre Windows.

Aj keď je Windows Mixed Reality významnou platformou a po iOS 11 je to druhá najväčšia VR/AR platforma na svete, ešte stále nespĺňa očakávania Microsoftu. Spoločnosť totiž chce, že keď už Xbox Scorpio dostane virtuálnu realitu, bude oveľa pohodlnejšia než všetko, čo sme doposiaľ videli. Každá platforma má totiž svoje neduhy. Oculus Rift je prevažne o sedení na mieste. HTC Vive má pre zmenu zložitú inštaláciu a PlayStation VR vyžaduje externú grafiku. Takže čo dostane Xbox?

Bezdrôtové VR. Microsoft verí, že virtuálna realita pre herné konzoly by mala byť bezdrôtová a mala by ponúkať takú voľnosť, akú ponúka napríklad Samsung Gear VR či HoloLens. Takže aj keď Project Scorpio podporuje Mixed Reality, skutočné headsety preň uvidíme neskôr. Pravdepodobne až v roku 2018 a ak sa Microsoftu podarí plniť plány na 100%, tak headsety budú bezdrôtové a obraz sa tam bude streamovať z konzoly s minimálnym lagom ako pri controlleri. Inak, keď už hovoríme o controlleroch, tie od Microsoftu sú veľmi pokročilé a nepotrebujú Kinect ani inú kameru.

Acer Windows Mixed Reality Development Edition

Virtuálna realita pre PC vyžaduje káblové pripojenie

via Polygon

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

  1. Rado píše:

    Nechcem byť zlý, ale s týmto s MS súhlasím. Káble k tomuto je hotová katastrofa.

  2. StriderCZ píše:

    Absence VR mi nevadí. Nelze popřít, že VR byl mocným impulsem pro rozvoj technologií, grafických karet a všeho okolo. Nicméně jak tak sleduji realitu (nejen herní) tak je zatím VR v běžné herní praxi málo použitelná. Z her si maximální pozornosti zaslouží Resident evil, ostatní hry jsou spíše takové jednohubky.
    Ani do budoucna si klasickou VR kupovat nebudu (představa, že budu hrát hry a nebudu mít vůbec žádnou představu, co se děje v blízkém okolí je pro mne něco, přes co nejde vlak. Maximálně tak augmentovanou realitu. Ale obávám se, aby se nezopakovala situace s hologramy, kterým také spousta lidí předpovídala zářnou budoucnost.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *