PS4 Neo je menej výkonná, než Xbox Scorpio

PS4.5 logo

Blíži sa predstavenie PS4 Neo a tak sa zdá, že Microsoft bude mať tentoraz navrch. Aj keď nevieme, kedy sa výkonnejšia PS4-ka dostane do predaja, tak viacerí leakeri už potvrdili, že sa karty obrátia a PS4 Neo bude pomalšia.

Potvrdili, že hardvérovo vystačí na hranie v 4K rozlíšení pri 30fps, zatiaľ čo Xbox Scorpio je pripravený na hranie v 4K 60fps. Okrem plynulejšieho obrazu by mali obe platformy podporovať virtuálnu realitu, ibaže u Scorpia sa hovorí o vysokokvalitnej realite a o podpore produktov ako je Oculus Rift či HTC Vive. Medzičasom Sony bude podporovať len PlayStation VR, ktoré ponúkne hry bežiace na 90fps pri 1080p rozlíšení. Kvalitou hardvéru je teda na tom podobne ako ostatné dnešné modely, ale ponúka aj niečo naviac.

Konzola z dielne Sony by mala disponovať 8GB RAM a 8-jadrovým procesorom presne tak ako jej predchodca. Narastie však frekvencia procesoru z 1.6GHz na 2.1GHz a rovnako tak narastie výkon grafiky. Zvýšiť sa má na 4 teraflopy, takže bude o 1/3 pomalšia oproti budúcoročnému Xbox Scorpio. Ten ponúkne čip o výkone 6 teraflopov, špekuluje sa tiež o 12GB RAM a CPU s frekvenciou 2.1 až 2.6 GHz.

PS4 Neo

via Sector

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *