Hry určené pre Xbox Scorpio budú mať vlastné balenie

Xbox One Game Box

Stále platí, že Project Scorpio rozbehá všetky hry pre Xbox One a že konzola nebude mať žiadnu exkluzivitu. Je tu ale jedna výnimka.

Tou výnimkou sú VR hry. Na tú jednoducho klasický Xbox One so svojimi 1,32 teraflopmi výkonu nestačí. Aj keby sa niekto pokúsil rozbehať Xbox One vo virtuálnej realite, pravdepodobne by to vyzeralo zle. Veď už len PlayStation VR musí mať ešte prídavný výkonnostný modul a aj Sony vravelo, že lepší zážitok s VR bude na PS4 Pro, než na klasickom modeli. A to je PS4 o niečo výkonnejšia oproti Xboxu. Microsoft sa preto rozhodol obmedziť podporu VR len na Scorpio a špeciálne kvôli tomu budú mať takéto hry aj svoje vlastné balenie.

To je vlastne aj celkom logický a očakávaný krok, veď už hry pre Xbox 360 Kinect mali fialovú krabičku a bolo tam niekoľkokrát uvedené, že to je pre Kinect. Pri Xbox One už z tohto upustilo, keďže Kinect bol vonku dostatočne dlho na to, aby ľudia vedeli, že tanečné a športové hry sa dajú hrať len s Kinectom. A tak mali moderné Kinect hry opäť tradičný obal, na ktorom bolo len v čiernom pásiku uvedené, že je treba mať pohybový senzor. Sme ale zvedaví, ako otázku balenia VR hier vyrieši Microsoft. Sony to u PS VR vyriešilo jednoducho pridaním pásiku „PlayStation VR Required“. Ten však niektorí menej znalí jedinci môžu prehliadnuť.

PlayStation VR Required Box

via Windows Central

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *