Project Scorpio sme tento rok ani nemali vidieť, všetko ale zmenila PS4 Pro

Xbox-Project-Scorpio-GPU

Project Scorpio vychádza až o rok a dovtedy len môžeme hádať, čo všetko možno od tejto konzoly očakávať. Alebo sa môžeme opierať o neoficiálne informácie, ktoré začínajú pomaly plávať na povrch internetu.

Jednu takú zaujímavosť tu dnes máme vďaka zahraničnému portálu Windows Central, ktorý získal informácie o projekte od vysoko dôveryhodného zdroja. Môžeme len hádať, či to bol vývojár alebo niekto priamo z Microsoftu, keďže identita ostala z pochopiteľných dôvodov v utajení.

Microsoft pôvodne ani nemal v pláne odhaliť Project Scorpio tento rok. To je vlastne aj dôvod, prečo ho spoločnosť odhalila zatiaľ len pod kódovým označením s tým, že viac info o ňom prinesie zrejme až na budúcej E3. Len pár týždňov pred E3 sa však začali objavovať úniky informácií o PS4 Pro a o možnom odhalení na veľtrhu, čo prinútilo Microsoft reagovať včas a tak odhalili projekt širokej verejnosti. Predtým o ňom vedelo len zopár vývojárov a vydavateľov, ktorí už mohli vidieť prvé devkity. Microsoftu sa však odhalenie projektu podarilo naozaj vo veľkom štýle a odrazilo sa to aj na konferencii Sony, na ktorej nebolo cítiť veľa entuziazmu.

Predčasné odhalenie konzoly zároveň umožnilo Microsoftu upresniť si špecifikácie pripravovanej konzoly. A tak sa pripravujeme budúci rok na skutočnú 4K konzolu. Minimálne pri launchi tu pobeží kopa hier v natívnom 4K rozlíšení a ako tvrdí zdroj, tak už dnes si vychutnávame niektoré Scorpio hry a ani o tom nevieme. Ak ste niekedy hrali nejakú Windows Store hru na počítači v 4K rozlíšení, hrali ste hru určenú pre Scorpio. Esom v rukáve je pre vývojárov práve platforma UWP, ktorá umožňuje renderovať hry v natívnom 4K rozlíšení. Túto platformu využíva Gears of War 4, Forza Horizon 3, využíva ju aj Rise of the Tomb Raider. A ak ste hrali aspoň jednu z týchto hier v 4K rozlíšení na PC, tak už viete, ako budú tieto tituly vyzerať na Xboxe Scorpio. Konzola má dokonca natívnu podporu pre Windows Store hry bežiace v 4K rozlíšení a tak nie je treba žiaden dodatočný vývoj, ak chcú vývojári vydať hru na Scorpio. Ona tam jednoducho pobeží.

Vlastne.. Možno bude treba prispôsobiť hru pre gamepad, keďže konzola nie je primárne navrhnutá pre hranie s klávesnicou a myšou. Od toho tu je predsa PC. Každopádne, akákoľvek Windows 10 hra pobeží bez problémov na projekte Scorpio vďaka UWP platforme. Takisto vlastne kopa aplikácií, ktoré dnes vychádza na Xbox One, bolo naprogramovaných pre Windows 10, avšak spoločné jadro týchto systémov zaručuje plnú kompatibilitu s pár zmenami. Každopádne, zdroj tiež potvrdil aj druhú vec, a to že hry, ktoré vyjdú exkluzívne len pre Xbox Scorpio, budú mať vlastný typ balenia. Bude sa to týkať VR hier, pre ktoré dnešný Xbox One nemá výkon.

via Windows Central

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *