Hra, ktorá ponúka štyri zakončenia z troch

Event 0

O tom, že aj malý bug dokáže spraviť veľký problém, sme si povedali pri historke z vývoja druhej expanzie pre Zaklínača 3. Ale že vďaka bugu môže mať hra až 4 zakončenia miesto 3, o tom ste už počuli?

Ak ste hrali hru Event 0 na počítači, zamilovali ste si ju a čítali o nej na wikipédii, potom viete, o čom hovorím. Hra totiž obsahuje skrytý ending. Aby som priblížil udalosti, tak v tomto indie sci-fi titule sú hráči vo vesmírnej lodi, kde s nimi ešte žije umelá inteligencia Kaizen-85. Môžete ju bližšie spoznať tým, že sa jej pýtate veci cez počítačové terminály, čím tiež odkrývate príbeh hry.

Na samom konci si majú hráči zvoliť, či svoje vedomie nahrajú alebo nenahrajú do počítača. A tu sa môžu stať len tri veci v závislosti od toho, ako sa hráč počas hry chová voči Kaizen a či sa rozhodnú nahrať svoje vedomie do počítača alebo nie.

Event[0]
Event[0]
Developer: Ocelot Society
Price: 19,99 €

Neznámy bug však spôsobil, že existuje štvrtý koniec, o ktorom nevedeli ani samotní autori. Dozvedeli sa to až od fanúšikov. Dá sa vyvolať tak, že sa hráči budú správať voči Kaizenu slušne, odmietnu nahrať svoje vedomie do počítača a tiež odmietnu zničiť experimentálny disk, ktorý chcel Kaizen zničiť za každú cenu.

A čo na to autor? Ostal milo prekvapený a rozhodol sa, že ho v hre ponechá. Robí to hru v konečnom dôsledku lepšou, Kaizen sa vďaka tomu chová viac ako človek – vie meniť svoj postoj.

via Kotaku

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *