Project Scorpio má informačný panel s indikátorom teploty

Xbox One Scorpio

Jedna z vecí, ktorú by ste na hernej konzole márne hľadali, je informačný panel. Vychytávka, ktorú nájdete vlastne len na herných počítačoch, však obohacuje predok škorpióna.

Súčasné prototypy a devkity Project Scorpio majú na prednej strane informačný panel, ktorý ukazuje informácie o systéme. Medzi nimi sa nájdu informácie ako vyťaženie CPU, GPU, teplota hardvéru či rýchlosť ventilátorov. Pre vývojárov ide o cenné informácie, ktoré si nájdu využitie pri testovaní a optimalizácii hier. Funkciu však oceňujú, respektíve sa ňou chvália, aj niektorí casemodderi, ktorí si takto okorenia dizajn svojich PC bední.

Uniknuté info môžeme pokladať za potvrdené, pretože zmienky o paneli sa nachádzajú priamo v systéme Windows. V ňom sa nachádza rozhranie XboxFrontPanel.dll, ktorého názov hovorí za všetko. A ako bonus, po rozkliknutí informácií sa identifikuje ako Xbox Front Panel Display API, teda rozhranie displeja na prednom paneli. Myslím si ale, že Microsoft si nechal túto vec len pre testovacie účely a že na finálnom produkte ju nenájdeme. Prečo? Pretože väčšine hráčov je informácia o vyťažení hardvéru ukradnutá.

Scorpio Xbox Front Panel Display API

via FB

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *