Reboot? Ubisoft si registroval ochrannú známku na Splinter Cell

Splinter Cell

O pokračovaní série Splinter Cell ste sa mohli u nás dočítať už vo februári/únoru. Vtedy sme vyjadrili náš názor o možnom pokračovaní a vyjadrili domnienku, že Ubisoft už zrejme pracuje na novom dieli. Presuňme sa vpred o 4 mesiace a máme tu prvé skutočné správy o novej hre.

Dnes sa totiž médiá dopracovali k zisteniu, že Ubisoft si v polovici minulého mesiaca registroval ochrannú známku na hru Splinter Cell. Zatiaľ bez akéhokoľvek podtitulu, čo by mohlo naznačovať, že nemusí ísť len o nový diel, ale dokonca to môže byť reboot série. Ani to by nebolo veľkým prekvapením, keďže dnes sú rebooty populárne a viaceré veľké série sa ich dočkali – Need for Speed (už druhýkrát), Tomb Raider, HITMAN a teoreticky aj Battlefield 1 a Call of Duty WWII. Dokonca sám Ubisoft rebootuje Assassin’s Creed s novým historickým dielom Origins, ktorý je prequelom k celej sérii.

Skrátka, rebooty prichádzajú v dobe, kedy sú námety a dejové línie predošlých hier prakticky hotové a tak prichádza na rad rozprávanie nových príbehov zo začiatkov postáv. Tak trochu nostalgia, tak trochu prequel k celej sérii a zároveň to dáva možnosť pozrieť sa na niektoré predošlé udalosti z iného hľadiska. Zaujímavé však je, že Ubisoft klasifikuje hru ako „multiplayerovú“, čo nám teda veľmi k tejto sérii nesedí.

Splinter Cell Trademark Ubisoft 2017

via SegmentNext

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *