Bývalý producent GTA si otvoril 5 nových štúdií

GTA V Xbox One

Po tom, čo sa Les Benzies a bratia Houserovci nepohodli, došlo k zaujímavým zmenám vo vedení Rockstaru. Benzies ako hlavný producent bol z firmy násilne vyhodený ochrankou, pritom bol jediný, kto vedel spraviť ozajstnú mágiu a postaral sa, že posledné diely GTA a Red Dead Redemption boli megahity.

Napriek smutnému koncu jeho kariéry v Rockstare to však Benzies s hrami len tak nevzdal. Aj vďaka GTA V si prišiel na slušné peniaze, za ktoré teraz založil celkovo 5 štúdií. Tie sa budú sústrediť na vývoj rôznych hier a možno medzi nimi nájdeme aj také štúdio, ktoré bude vyvíjať konkurenicu pre GTA. A keď to má byť konkurencia navrhnutá priamo „krstným otcom“ série Grand Theft Auto, tak to môže byť pre Rockstar seriózny problém.

Nateraz vieme o projektoch dvoch štúdií. Prvým je Royal Circus Games Limited. Štúdio s poriadne dlhým názvom si už stihlo registrovať ochrannú známku Time for a New World aj hashtag #TFANW. Či to je len slogan firmy alebo to je názov projektu, to ešte uvidíme. Ďalej mu patrí firma VR-Chitect Limited, ktorá sa už podľa názvu plánuje orientovať vo svete virtuálnej reality. Firma však nechce ostať len pri hrách, ale chce vyvíjať aj vlastný hardvér, i keď to je možno beh na dlhšiu trať a sekundárny cieľ. Les Benzies tiež založil štúdiá Starship Group a Everywhere Game Limited.

Leslie Benzies

via DualShockers

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *