FlatOut 4: Total Insanity chce napraviť reputáciu značky už budúci mesiac

FlatOut 4 Total Insanity

Vyzerá to, že rok 2017 je rokom comebackov. Iba včera oznámila comeback séria GTR 3 a teraz tu máme ďalšie polo-nostalgické oznámenie. Tentoraz je to FlatOut 4: Total Insanity a na Xbox One dorazí už budúci mesiac!

Séria FlatOut sa tak posunula ďalej vo svojom živote a tentoraz mieri na moderné konzoly, kam sa vráti aj s kopou zábavy. Alebo aspoň v to veríme, pretože tretí diel bol absolútny paškvil, pre ktorý si jeho tvorcovia zaslúžia akurát vyhostenie z herného trhu. Našťastie, štvrtý FlatOut (alebo piaty, ak rátame Ultimate Carnage), už vyvíjajú iní výrobcovia. Chaos & Destruction vyvíjalo holandské štúdio Team 6, ktoré hru okorenilo unikátnymi vlastnosťami ako je kreténska AI, prechádzanie cez objekty, občas samovoľné zabáčanie, grafické bugy, zlyhané stunty a mohol by som toho menovať viac. No skrátka všetko, čo posunulo latku zlyhania ľudského faktoru pri vývoji hry na úplne novú úroveň.

FlatOut 4 je však už vyvíjaný štúdiom Kylotonn Games, ktoré minulý rok prinieslo aj WRC 6. Vtedy išlo o simuláciu, ktorá mala zahrnutý aj casual jazdný model, aby si ju mohlo vychutnať čo najviac ľudí. Kylotoňáci nám však chcú ukázať, že pre nich nie je problém spraviť ani čistú arkádu. A tak má byť FlatOut 4 návratom k pôvodným dielom, ktoré boli naplnené adrenalínom, totálnou deštrukciou a poriadnou porciou zábavy. Podľa všetkého má hra ponúknuť 10 herných režimov, 27 amerických áut od muscle vozov až po nákladiaky, Stunt mód, 42 challengov a 4 arény. Samozrejmý je multiplayer, tentoraz pre 8 hráčov.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár